CHP Gebze’de listeye itiraz olmadı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gebze ilçe örgütü ilçe kongresine yönelik olarak çalışmalarını sürdürüyor.  Genel Merkez tarafından hazırlanan kongre t...

BÜYÜT

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gebze ilçe örgütü ilçe kongresine yönelik olarak çalışmalarını sürdürüyor.  Genel Merkez tarafından hazırlanan kongre takvimine göre 28 Temmuz’da askıya çıkan üyelik listeleri dün askıdan indi. 15 Ağustos itibari ile belirlenen üyelerle kongrede oy kullanacak olan delegelerin belirlenmesi için seçimler gerçekleştirilecek.

 

DELEGE SEÇİMLERİ 15 AĞUSTOS’TA

CHP Gebze ilçe başkanı Yakup Yılmaz,  kongre takviminin belirlenen programa göre ilerlediğini belirterek,  “Bilindiği gibi üye listeleri 28 Temmuz’da askıya çıktı. Şuana kadar (3 Ağustos Pazartesi)  bir itiraz olmadı. Sadece adres ile ilgili bir itiraz oldu. Listelerde olan ve vefat edenleri belirledik, bu isimleri rapor halinde genel merkeze sunacağız. Bugün akşam yönetim kurulu toplantısını yapacağız. Çarşamba günü sabah itirazları genel merkeze ileteceğiz. 15 Ağustos’tan itibaren mahalle delege seçimlerine başlayacağız. 3 bin 936 üyemiz bulunuyor. Seçimleri şeffaf bir şekilde yapacağız. Üyelerimizde seçimlere katılmasını istiyoruz” dedi.

 

400 DELEGE BELİRLENECEK

Yılmaz, “15 Ağustos 2015 Cumartesi günü itibariyle kesinleşen listeler birlikte delege seçimi olacaktır. Gebze kongre delege sayısı 400’dür. Bu delege seçimi 2015 seçiminde her mahallenin aldığı oy oranıyla ve üye sayısının oranlaması o mahallenin delege sayısı belirlenecek. Mahalle delegelerinin seçimi 3 Eylül'de son bulacaktır. Daha sonra ilin belirleyeceği bir zamanda ilçe kongresini yapacağız. 28 Eylül'den itibaren ilin belirleyeceği bir tarihte ilçe kongresi yapılacak. 28 Eylül ilçe kongrelerinin başlama 25 Ekim'de bitiş tarihidir. Bu arada 12 ilçede ilçe kongreleri tamamlanacak” ifadelerini kullandı.

04 Ağustos 2015 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR