Ellibeş, BMW makam aracını meclise anlattı

Gölcük Belediye Meclisi 2015 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi. Belediye başkanı Mehmet Ellibeş başkanlığında gerçekleşen toplantıda 12 gündem...

Gölcük Belediye Meclisi 2015 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi. Belediye başkanı Mehmet Ellibeş başkanlığında gerçekleşen toplantıda 12 gündem maddesi görüşüldü. Toplantının bir bölümünde ise Başkan Ellibeş, BMW marka yeni makam aracı hakkında bilgilendirmede bulundu.

 

YENİ MAKAM ARACI KONUSUNA AÇIKLIK GETİRDİ

Makam aracı ile ilgili olarak CHP’lilerin sorusuna yanıt veren Ellibeş, “2004 yılından bu yana aynı makam aracı ile hizmet veriyorduk. Fakat Ankara’ya giderken 2-3 defa yolda kaldık. Volvo’nun ömrü dolmuştu. Bakanlığın belirlediği geri dönüşüm firmasının desteği ile bu aracı aldık” dedi. Öte yandan düzenlenen seçimle denetim komisyonu da belirlendi. Komisyona giren üyelerden Berna Abiş 28, Kadir Özdemir 28, Yıldıray Çelik 28, Yonca Yılmaz 26 ve Murat Yazıcıoğlu da 26 oy aldı.

 

CHP’DEN SÖZLEŞME TEPKİSİ

Ayrıca geçici işçi vizeleri oy birliğiyle kabul edildi. CHP grubu ise sözleşmeli personel çalışmasını istemediklerini belirtip çekimser kaldı ve oy kullanmadı. CHP’liler “Gençlerimiz memur olabilmek için KPSS sınavlarına giriyor. Ama burada sözleşmeli personel olarak memur olabiliyorlar. Biz buna karşıyız” dedi.

 

“BAKAN’A DOSYA VERDİK”

Daha sonra devam eden gündem maddelerinin görüşülmesi sırasında kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgiler veren Ellibeş, “Bakanımız Fikri Işık’a 20 maddelik bir yatırım dosyası sunduk. Kentsel dönüşümle alakalı çalışmalar sürüyor. Bizler insanların mutlu olmasını istiyoruz. Bakanlık görevlileri sizlere bilgi verecek” dedi.

 

KONTROL YAPILMADAN İSKAN VERİLMEYECEK

Başkan Ellibeş, CHP’li üyelerin soru önergesinde Değirmendere’deki istinat duvarının çökmesi olayını gündemine taşıdı. Ellibeş, “Olayın yaşandığı Deniz Yıldızı Sitesi’nin arsa sahibi ve müteahhidi ortada yok. Konu yargıda. Buradaki insanlara ruhsatınız yok, oturmayın dedik ama insanlar o evlerde yaşamayı seçti Bizim eksiğimiz ise uyarılara rağmen oturanları savcılığına vermemekti. Ancak yine de iskanı olmayan bir yerde halkımızın yanında olduk. Kayan duvarın yeniden yapılması için 125 bin liralık masraf çıkarıldı. Araya girerek fiyatı 75 bin liraya indirdik. Projesi çizildi, şimdi oranın iskana bağlanması için çalışmalar sürüyor” dedi. Ellibeş son olarak kış döneminde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı hazırlıklı olduklarını da söyledi.

07 Ocak 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

tanrikulu calisani - Tanrikulu firmasindan aldin arabayi madem bakanligin emri ile fatura nie bizzat sahsiniza kesildi onuda aciklayin baskan

Yanıtla . 0Beğen 07 Ocak 10:48
01

YILMAZ TÜRK - dünyanın en sağlam arabası VOLVO yolda kalmaz.. gaz tenekesi değil o. CHP li üyelerede kızıyorum, yaa neden işin üzerine gitmiyorsunuz. bu açıklama yettimi size.

Yanıtla . 0Beğen 07 Ocak 10:48
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR