Belsa esnafından Dumlu’ya destek sözü

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Ecz. Turan Dumlu, seçim çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Sabah erken saatlerde başlayıp geç saatlere kadar...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Ecz. Turan Dumlu, seçim çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Sabah erken saatlerde başlayıp geç saatlere kadar devam eden çalışmalar kapsamında, Ecz. Dumlu’nun duraklarından biri de Belsa Plaza oldu. CHP Kocaeli 7’inci Sıra Milletvekili Adayı Dr. Ayhan Mutlu ve CHP Kocaeli 10’uncu Sıra Milletvekili Adayı Müh. Kemal Nişancı ile birlikte dostluk mesajları vererek; CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, Meclis üyesi Birol Sağlam İzmit İlçe , Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal ve CHP’li gençlerin ev sahipliğinde, Belsa Plaza esnafı ve kafede ki vatandaşlarla ile bir araya gelip, CHP’nin iktidara gelmesi adına destek çağrısında bulundular.

 

DUMLU, ’’DESTEĞİNİZLE SEÇİLECEĞİM’’

Belsa Plaza’da esnaflarla oturup sohbet eden CHP Kocaeli Milletvekili adayı Ecz. Turan Dumlu,” Ben en son Mart seçimlerinde Gölcük’te belediye başkan adayıydım. Ama Ağrılılardan tam destek alamadım. Şimdi milletvekili seçimlerinde 4’üncü sıra adayıyım. Ağrılı hemşerilerimiz ‘’hangi partiden hemşerimiz varsa ona destek veririz’’ diyordu. Şimdi Ağrılı olarak tek aday benim. İyi bir sırada olduğumuzu düşünüyorum.  İnşallah sizlerin de desteği ile seçileceğim. Doğup büyüdüğüm insanlarımız bana sahip çıksın istiyorum. Bu dönemde sahip çıkacaklarına inanıyorum. Bu defa öyle görüyorum” diye konuştu. 

 

‘’VEKİLLİĞİ ÇOKTAN HAK ETTİNİZ’’

Ecz. Dumlu’nun konuşmasının ardından, Belsa Plaza esnafları, bu ana kadar CHP’ye oy vermediklerini belirterek, Şimdi ise siz varsınız diye CHP’ye oy vereceğiz. 35 yıldır bu şehirde yaşıyoruz. Sizin ne kadar emek verdiğinizi biliyoruz. Sizin gibi çalışana, emek verene destek verilmeli, alt sıralara atmasınlar istiyoruz. Size desteğimiz sonuna kadar devam edecek. Partili değiliz ama, size elimizden geldiğince destek verip meclise göndereceğiz. Siz vekilliği çoktan hak ettiniz. Daha önce gitmeniz gerekirdi’’ diyerek başarı dileğinde bulundular.

 

‘’BİRBİRİMİZE SARILMAMIZ LAZIM’’

Herkesin siyasi görüşüne de saygı duyduğunu söyleyen Dumlu, “ Sizlerin de Ankara’da rahatlıkla gelebileceğiniz bir kapınız olacak. Hiçbir zaman insan ayırımı yapmadım. Herkes benim kardeşimdir. Herkese eşit davranırım. Bu ülkenin bayrağı bizim. Etnik kökenimiz, dilimiz, rengimiz ne olursa olsun, birbirimize sarılmamız lazım Ülkemiz güzel bir ülke. Komşu ülkelere benzemeyen bir yapımız var. Ağrıdan göçüp buraya geldik. Burada kendi kültürümüzü yaşayacağız. Diğer kültürlere kendi kültürümüzü öğretip onların kültürlerini öğrenmeye çalışacağız” diye konuştu. CHP’nin çok güzel projeleri olduğunu ve iktidara gelindiği takdirde Türkiye’nin aydınlık günlere adım atacağını belirten Ecz. Dumlu, “Bu ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi biz getireceğiz. Sizlerden de destek bekliyoruz. İktidar olunca da bizler de sizlere layık olmaya çalışacağız. Kapımız herkese açık olacak başımızın üstünde yeri olacak “ diyerek sözlerini tamamladı.

 

‘’MUTLULUĞUN RESMİNİ TAAHHÜT EDİYORUZ’’

Ecz. Dumlu’nun ardından konuşmasını yapan CHP 7. Sıra Milletvekili adayı Dr. Ayhan Mutlu, “Mutluluğun resmini taahhüt ediyoruz. Gelin bu mutluluğun resmini hep beraber çizelim. Sadece doğu ve batıya değil, Mezopotamya’ya kadar CHP’nin bildirgesini bangır bangır, bağıra bağıra götürüp anlatacağız “ diyerek destek beklediklerini ifade etti. Son olarak söz alan CHP 10. Sıra milletvekili adayı Kemal Nişancı, ‘’Yaşanacak bir Türkiye için bir kez CHP’ni deneyin. Sorunlarınızın çözümü bizde, projelerimizde “ dedi. Gerçekleşen sohbetin ardından Ecz. Dumlu, CHP Kocaeli 7’inci Sıra Milletvekili Adayı Dr. Ayhan Mutlu ve CHP Kocaeli 10’uncu Sıra Milletvekili Adayı Müh. Kemal Nişancı, Belsa Plaza esnafı ve cafedeki vatandaşlarla tek tek el sıkışarak, destek istediler.

01 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR