Maryland’le kardeş şehir protokolü imzalandı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, bir dizi temas ve görüşmelerde bulunmak üzere gittiği ABD’de Maryland Eyaleti Valisi Martin...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, bir dizi temas ve görüşmelerde bulunmak üzere gittiği ABD’de Maryland Eyaleti Valisi Martin O’Malley ile işbirliği protokolü imzaladı.

Kardeş şehir programı kapsamında ABD’de bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu daha yurda dönmeden temaslarıyla ilgili olumlu gelişmelerin haberi geldi. Başkan Karaosmanoğlu, ABD’deki programının 2. gününde ülkenin ilk başkenti olan 6 milyon nüfuslu Maryland Eyaleti ile işbirliği protokolü imzaladı. Protokol, iki kent arasında ekonomik, sosyal, kültürel, ticari alanlarda işbirliği yapılmasını, bağların güçlendirilmesi ve kentler arasında her türlü ilişkinin desteklenmesini içeriyor.

OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ
Kocaeli ile kardeş şehir olunması önce Eyalet Senatosu’nda, sonra da Eyalet Temsilciler Meclisi’nde oybirliği ile ve alkışlar eşliğinde kabul edildi. Eyalet meclislerinden oybirliğiyle geçen kardeşlik önergesi sonrasında Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli milletvekilleri Zeki Aygün ve İlyas Şeker’e Kardeşlik Kararı takdim edildi.
PROTOKOLÜ İMZALANMIŞTI
2010 yılında Maryland eyaletinden gelen işbirliği talebi sonucunda 2011‘in Mayıs ayında Maryland Eyalet Genel Sekreteri ve Dış İşleri Bakanı John P. McDonough ve beraberindeki heyet Kocaeli’ne gelmişti. Bu ziyarette Kocaeli ile Maryland arasında bugün imzalanan kardeş şehir protokolünün ön aşaması olan “İyi Niyet Anlaşması” imzalanmıştı.

28 Mart 2012 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR