Teröristler ile şerefli asker ve polisimizi bir tuttu

Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği tarafından Seka Devlet Hastanesi’nde doktorluk yapan Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun sosyal medya hesabı üzerinden yaptığ...

Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği tarafından Seka Devlet Hastanesi’nde doktorluk yapan Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşıma tepki göstermek için ortak basın açıklaması gerçekleştirildi. Türk Ocakları Kocaeli Şube binasında gerçekleştirilen ortak basın açıklamasında doktor Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılması talep edildi.

 

ÇOK SAYIDA KURULUŞ KATILDI

Basın açıklamasına BBP İl Başkanı Nihat Yıldız, BBP eski İl Başkanı Serhat Duyar, BBP Körfez İlçe Başkanı Mustafa Arha, Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı, Ülkü Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Melikşah Taşkın ile Türk Ocağı, Yesevi Ocağı, Aydınlar Ocağı, Turancı Hareket Platformu gibi çok sayıda kuruluş katılım gösterdi.

 

“HEPİMİZİ RAHATSIZ ETMİŞTİR”

Topluluk adına ortak basın açıklamasını okuyan Yücel Alpay Demir, “Kocaeli Seka Devlet Hastanesi'nde doktor olarak görev yapan Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımı kınamak için buradayız. Gergerlioğlu yaptığı paylaşımda şanlı Türk bayrağımız ile bölücü örgütün paçavrasını aynı kefeye koymuştur. Bu saygısızlık milletimizin kanayan bu yarasının durmasına fayda sağlamayacağı gibi aksine terör örgütü mensuplarını öven ve Türk silahlı kuvvetlerimiz ile bir tutan bir saygısızlık olarak hepimizi rahatsız etmiştir” dedi.

 

“TÜRK MİLLETİNİ DERİNDEN ÜZMÜŞTÜR”

Demir, “ ‘Analar aynı, bayraklar farklı. Ölünce farkımız kalmıyor birbirimizden. Çocuklarımızın tabutu yan yana duracağına, dirisi yan yana dursun, eşitçe, kardeşçe ve omuz omuza..!’ diyerek milletini ve devletini bölmek için her türlü dış mihraktan destek alan 3.5 yıllık çözüm süreci denemelerinde amacının barış veya kardeşlik olmadığını defalarca yaptığı hain eylemlerle göstermiş, beslendiği terörden ve terör imkanlarından vazgeçmeyerek çoğunu Türk vatandaşı bile olmayan teröristler ile vatanı için canını vermekten çekinmeyen şerefli asker ve polislerimizi bir tutmuştur. Bu söylem şehit ailelerini ve yüce Türk milletini derinden üzmüştür” açıklamasında bulundu.

 

"ÖZÜR DİLEMESİ GEREKİYOR"

Yücel Alpay Demir, “Gergerlioğlu'na, vatanı için canını verenler ile hain pusular ile terör faaliyeti sürdürenlerin ne bu dünyada, ne de ahrette bir tutulmayacağını, şehitlerimizin aziz hatırasına saygısızlık yaptığı için özür dilemesi gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Bizler Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği olarak, kamu görevi icra eden ve haddini aşan beyanatlar veren Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında gereken yasal yaptırımların uygulanmasını ve kamuoyunun bilgilendirilmesini, yetkililerden acilen talep ediyor ve yapılacağına olan inancımızı siz saygıdeğer hazirun ile paylaşıyoruz” dedi.

 

“TEDAVİYE İHTİYACI VAR”

Son olarak söz alan Nihat Yıldız, “Devlet içerisine görev yapan bazı kişilerin böyle zamansız, anlamsız bu haince açıklamalarına dün akşamdan beri biz de misliyle karşılık verdik. Siyasi ortamda ne gerekiyorsa da, diğer il başkanlarımıza da bunun istişaresini yapıp, bunun bir an önce adli mercilerce görevinden uzaklaştırılmasıyla alakalı gerekeni yapmalarını yetkililerden talep ediyoruz. Mülki amirleri bizzat ziyaret ederek bu serzenişimizi ileteceğiz.  Herkes üzerine düşen görevini yapacak. Tahmin ediyorum biraz psikolojik tedaviye ihtiyacı var. Türkiye Cumhuriyeti’nin böyle bir memurunun olmaması gerekiyor. Terörle topyekûn mücadele edilmeli” ifadelerini kullandı. Serkan BORLAK

11 Ekim 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR