“Işıtan’a hakları iade edilmelidir”

      Eğitim-İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener, Berkin Elvan ve Ali İsmail Korkmaz hakkındaki konuşmaları nedeniyle okul birinciliği elinden alınan...

BÜYÜT

 

 

 

Eğitim-İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener, Berkin Elvan ve Ali İsmail Korkmaz hakkındaki konuşmaları nedeniyle okul birinciliği elinden alınan Işıtan önder ve görevinden istifa eden okul müdürü Kemal Saral hakkında bir açıklama yaptı.

 

26. MADDE YOK SAYILMIŞTIR

İlk olarak Işıtan Önder hakkında konuşan Şener, “Kimsenin kişilik haklarına saldırmayan, hakaret içermeyen konuşmasından dolayı bir öğrencinin okul birinciliğinin elinden alınması disiplin cezasının uygulanmasının bir dayanağı yoktur. Anayasa’nın 26. Maddesinde belirtilen ‘Herkes düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama yayma hakkına sahiptir’ hükmü yok sayılmıştır” dedi.

 

FİKRİ HÜR VİCDANI HÜR

Kemal Saral’ın istifasını da değerlendiren Şener, şöyle konuştu: “Müdür Saral, oluşan baskılar neticesinde doğru karar verilemeyeceğini düşünerek istifa etmiştir. Yetişen neslin kindar a da dindar olması değil, kendini ifade edebilen, fikri ve vicdanı hür isimler olması gerekir. Gezi direnişinde ölenleri anmak bir suç değildir. Işıtan Önder’in tüm hakları ve müdür Kemal Saral’ın görevi iade edilmelidir.”

20 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR