Sağlık Meslek Lisesi mezunlarını uğurladı

İzmit Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, mezunlarını önceki akşam okul bahçesinde düzenlenen güzel bir törenle yeni yaşamlarına uğurladı. Bu yıl okuldan to...

BÜYÜT

İzmit Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, mezunlarını önceki akşam okul bahçesinde düzenlenen güzel bir törenle yeni yaşamlarına uğurladı. Bu yıl okuldan toplam 117 öğrenci mezun oldu.

İzmit Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nin 2010 – 2011 Eğitim Öğretim Yılı mezunları önceki akşam okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet töreni ile diplomalarını aldı. Törene İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hayati Aydın, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, öğretmenler ve veliler katıldı.

YOLUNUZ AÇIK OLSUN
Program öncesi okulun folklor ekibi, Antep Yöresi Folklor gösterilerini sundu. Sunuculuğunu Okul Müdür Yardımcısı Ali Tazeoğlu ile Edebiyat Öğretmeni Nuray Karabacak’ın yaptığı program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Programın açılış konuşmasını Okul Müdürü Mehmet Akın yaptı. İnsanlar için sağlığın öneminden bahseden Akın, “Sağlığı bozulan bir insanın topluma ve insanlara faydası olamaz. İnsanları sağlığa kavuşturmayı meslek haline getiren sizlerin sağlıkta öneminiz tartışılamaz. Bundan sonraki hayatlarınızda ellerinizden şifa, yolunuzdan başarı eksik olmasın, yolunuz açık olsun” dedi.

DİPLOMA VE PLAKET
Konuşmaların ardından okulu dereceye girerek bitiren öğrencilere diploma ve plaketleri verildi. Okulu birincilikle tamamlayan Hemşirelik Bölümü öğrencisi Gamze Gümüş, plaketini ve diplomasını Kaymakam Kaya’nın elinden, okul ikincisi Acil Tıp Teknisyenliği Bölümü öğrencisi Semih Oruç plaketini Doğan’ın elinden, okul üçüncüsü Acil Tıp Teknisyenliği Bölümü öğrencisi Mehtap Ergül ise diplomasını ve plaketini Aydın’ın elinden aldı.

SEVİNÇ VE HÜZÜN
Diploma töreninin ardından Türk bayrağı ile okulun flaması, mezun olan öğrencilerden bir alt sınıftaki öğrencilere devredildi. Diplomalarını alan 27 acil tıp teknisyeni, 30 anestezi teknisyeni ve 60 hemşire olmak üzere toplam 117 öğrenci, ardından mesleki yeminlerini etti. Birlikte hatıra fotoğrafı çektiren öğrenciler 10. Yıl Marşı eşliğinde ellerindeki diplomalarla beraber ailelerinin yanlarına koştu. Öğrenciler mezun olmanın sevincini yaşarken, arkadaşlarından ve öğretmenlerinden ayrılmanın da hüznünü taşıdılar.

11 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR