KO-MEK’TE YEREL SERGİ HEYECANI BAŞLADI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları KO-MEK yılsonu yerel sergi açılışlarını gerçekleştirmeye başladı. Gündoğdu KO-MEK kurs...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları KO-MEK yılsonu yerel sergi açılışlarını gerçekleştirmeye başladı. Gündoğdu KO-MEK kurs merkezi kursiyerlerinin yıl boyunca hazırlamış oldukları el emeği göz nuru eserler vatandaşların beğenisine sunuldu. Sergi açılışına İzmit Belediyesi Başkanı Nevzat Doğan, Yaygın Eğitim Şube Müdürü Hikmet Yıldırım, Gündoğdu Mahalle Muhtarları, KO-MEK yöneticileri, usta öğreticiler kursiyerler ve bölge halkı katıldı.

DOĞAN’DAN BAŞKAN KARAOSMANOĞLU’NA TEŞEKKÜR
Gündoğdu KO-MEK Kurs Merkezi yerel sergi açılışına katılan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan KO-MEK’in bir halk üniversitesi olduğunu vurgulayarak, ‘’Halkımızın KO-MEK kurslarında güzel vakit geçirerek meslek sahibi olmaları bizleri mutlu ediyor. KO-MEK kurslarında yapılan eserler eşi benzeri olmayan eserlerdir. KO-MEK kurslarında kendini geliştirerek güzel işler ortaya koyan kursiyerleri kutlarım. Eğitime verdiği önem ve desteklerinden dolayı da Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür ederim’’ dedi.

KO-MEK’E HALKIN YOĞUN İLGİSİ VAR
Açılışta konuşma yapan Yaygın Eğitim Şube Müdürü Hikmet Yıldırım ise, KO-MEK kurslarına halkın yoğun ilgisi olduğunu söyledi. Halkın KO-MEK kurslarında güzel vakit geçirerek meslek sahibi olduğuna vurgu yapan Yıldırım, “Çağımız teknoloji çağı ve burada bilgisayar öğrenebilirsiniz. Geçmişteki kültürlerimizi el sanatlarında yaptığınız el işleri ile yaşatabilirsiniz. Sergide emeği olan bütün kursiyerlerimizi kutluyorum’’ dedi.

KO-MEK HALK ÜNİVERSİTE’Lİ OLDUK
Açılışta tüm kursiyerler adına bir konuşma yapan diksiyon kursiyeri Özlem Çavuş, KO-MEK’in renkli dünyasına adım attığı için çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Kimimiz boş zamanlarımızı değerlendirmek, sanat ve meslek sahibi olup bundan kazanç elde etmek, kimimiz ise psikolojik açıdan rehabilite olmak için KO-MEK ailesine dahil olduk. Burada bildiklerimiz yineleyerek bilmediğimiz birçok bilgiyi de hayatımıza geçirdik. Kısaca KO-MEK halk üniversite’li olduk. Hayatımıza kattığı renkten, farkındalıklarımızdan dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na çok teşekkür ederim’’ dedi.

SERGİDEKİ ESERLERE BAŞKANDAN TAM NOT
Gündoğdu yerel sergisini Yaygın Eğitim Şube Müdürü Hikmet Yıldırım eşliğinde gezen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, kursiyerlerin el emeği göz nuru eserlerini hayranlıkla inceledi. Kursiyerlerin anneler gününü de kutlayan Doğan, kursiyerleri tebrik ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

15 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR