Reysaş Lojistik’in, Başiskele’ye kuracağı özel üniversitenin ismi Egemen olacak

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz Reysaş Lojistik’in Başiskele’de yapacağı üniversitenin ismini açıkladı. Başiskele Meclisi Temmuz ayı meclis to...

BÜYÜT

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz Reysaş Lojistik’in Başiskele’de yapacağı üniversitenin ismini açıkladı. Başiskele Meclisi Temmuz ayı meclis toplantısında ismi Egemen olacak üniversitenin dey apılacağı, Yeniköy Merkez Mahallesi sınırlarında 2/B kapsamında kalan taşınmazların hazineden satın alınmasıyla ilgili teklif oybirliği ile kabul edildi

Başiskele Belediyesi’nin Temmuz ayı meclis toplantısı önceki gün Hüseyin Ayaz başkanlığında gerçekleşti. Belediye Konferans Salonu’nda yapılan toplantıda iki gündem maddesi görüşüldü. Hüseyin Ayaz, ramazan ayı nedeniyle Ağustos ayının tatil olduğunu belirterek, tüm İslam âleminin ramazan ayını tebrik etti. Öte yandan yapılan oylamada Türlü İşler Komisyonu’na Eyüp Çelik, Erkan Kutluer, Mustafa Bayraktutar ile Şefik Karaaslan getirildi. Gündem dışı konuşan Başkan Ayaz, bu yılsonuna kadar bitirilmesi hedeflenen hizmet ve projeler hakkında bilgiler aktardı. Reysaş Lojistik’in Başiskele’de yapacağı üniversitenin adının Egemen olacağını açıklayan Ayaz gündemin ilk maddesini oylamaya sundu.

OY BİRLİĞİYLE
Başkan Ayaz, gündemin ilk maddesinde Egemen Üniversitesi’nin de yapılacağı, Yeniköy Merkez Mahallesi sınırlarında 2/B kapsamında kalan taşınmazların hazineden satın alınmasıyla ilgili teklif yazısını okudu. Meclis üyeleri tarafından değerlendirilen maddeler oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin diğer maddesinde yer alan; Uygulamalı imar planı ile ilgili askı süresi içerisinde verilen bir adet talep dilekçesinin karara bağlanması ile ilgili İmar Komisyon Raporu’nu okudu.

CAZİBE MERKEZİ
Başkan Hüseyin Ayaz gündemin ardından yaptığı değerlendirmede; Kocaeli’de önemli yere sahip sivil toplum kuruluşlarından MÜSİAD ile TÜMSİAD’ın da Başiskele’yi tercih ettiğine dikkat çekerek şöyle konuştu: “Her iki kurumdan da başvurular aldık. İlk olarak MÜSİAD resmi başvuruda bulundu. Öte yandan TÜMSİAD’da Başiskele’ye gelmek istiyor. Gördüğünüz gibi Başiskele’yi kentin cazibe merkezi haline getirdik. İlçemiz Kocaeli’nin Başkenti olma yolunda hızla ilerliyor.”

TERCİH BAŞİSKELE
MÜSİAD ve TÜMSİAD’ın ardından Kocaeli İl Müftülüğü’nün de Başiskele’ye gelmek istediğini dile getiren bazı meclis üyelerine Ayaz şöyle yanıt verdi: “Böyle bir talep veya yazı gelirse seve seve yardımcı olur, bundan da mutluluk duyarız. İlçemizi tercih edip yapılan tüm resmi müracaatları dikkatle değerlendiriyoruz. Bu anlamda ilçemize gösterilen ilgi bizleri de mutlu ediyor.”

KAPALI PAZAR YERİ
Başkan Hüseyin Ayaz konuşmasını şöyle sürdürdü: “Biz göreve geldiğimiz günden bugüne kalıcı projeler yapmak istiyoruz. Halkın faydalanabileceği ve yararına olabilecek projeler için varız. Çalışmalarımızı her zaman muhtarımız, esnafımız vatandaşlarımızla paylaşıyoruz. Mesela Yeşilyurt Mahallemizde kapalı pazar yeri çalışmamız var.

160 ARAÇLIK OTOPARK
Diğer pazar yerlerinden farklı olarak yedi gün boyunca açık olmasını düşünüyoruz. Bu modern pazar yeri cam dükkânlardan oluşacak. Yeşilyurt birinci pilot bölge olarak yapılaşmaya hazırlanıyor. Bu bölgede otopark sorunumuzda var. Aşağı Yuvacık’ta esnaflarda otopark sıkıntısından şikâyetçi. Bu amaçla 160 araçlık otopark projemiz var. Bu projeyi taslak halindeyken meclis üyelerimizle görüşeceğiz.”

MEYDAN PROJESİ
Mehmetağa Mahallesi’nde uzun süredir üzerinde çalışılan Kent Meydanı ile ilgili 15 dönüm yerin kamulaştırmasını yapan Başiskele Belediyesi, Ramazan Bayramının ardından temel atacak. Kamulaştırmaları kendi olanaklarıyla yapan Başiskele Belediyesi 1. Etabın sonuna gelerek projeyi tamamladı. Bilgi evi, kapalı otopark ve çeşitli sosyal ve kültürel alkanların olacağı Kullar Kent Meydanı’nda ilk kazma bayram sonrasında vurulacak.

TEMİNATIDIR
2 Etap ise yine yapılacak olan yıkım işlemlerinden sonra tamamlanacak. Başkan Ayaz, bu yapılan ve bundan sonra yapılacak projelerde de Başiskele’de yaşayan tüm komşularımızla paylaşarak herkesin üzerinde uzlaşacağı çalışmaları hayata geçirmek istediklerini ifade ederek, “Kentsel dönüşüm kapsamında Seymen mevkiinde yapılması planlanan medyan projesi tamamlandı. Bu yıl içerisinde hayata geçirilecek.”

PİKNİĞE DAVET
Kentsel dönüşümde hızla ilerlediklerini dile getiren Ayaz, “Daha önce ilçemizin bazı yerleri çamurdan geçilmez durumdaydı ancak 3 yıl sonra bu durumun değiştiğini herkes görüyor. Başiskele değişimle birlikte yatırımlarında adresi oldu.” dedi. Başkan Ayaz toplantının sonunda ise pazar günü İnönü Yaylasında Belediyenin organizasyon ettiği pikniğe tüm meclis üyelerini davet etti.

08 Temmuz 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR