Durmuş’tan AKP’ye Sert Uyarı

MHP milletvekili adayları ve teşkilatın bir araya geldiği kahvaltıda konuşma yapan MHP MYK Üyesi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Koca...

BÜYÜT

MHP milletvekili adayları ve teşkilatın bir araya geldiği kahvaltıda konuşma yapan MHP MYK Üyesi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Cumali Durmuş, “Bu ülkede kim olursa olsun ister cumhurbaşkanı ister başbakan bölme hesaplarını ya canlarıyla öderler ya da bu ülkeden gitmekle” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Celalettin Yaylak, MHP İlçe Başkanları, MHP Milletvekili aday ve aday adayları ve MHP MYK Üyesi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Cumali Durmuş, Kapan Önü’nde dün sabah kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıya 2. sıra milletvekili adayı Ruhi Çavdar, 6. sıra Rıza Ağdağ, 8. sıra İsmail Okumuş ve 10. sıra Veysel Çelik katılırken diğer adaylar yer almadı. Kahvaltıda AKP İktidarının yaptıklarını set bir dille eleştirerek, uyarıda bulunan Cumali Durmuş, “Bu ülkede kim olursa olsun ister cumhurbaşkanı ister başbakan bölme hesaplarını ya canlarıyla öderler ya da bu ülkeden gitmekle” dedi. 12 Haziran seçimleri için milletvekili adaylarını hem halka tanıtmak amacıyla bir araya gelen MHP’liler kahvaltı sonrası, MHP’nin amaçları ve AKP’nin yaptıklarını anlatmak için yürüyüş yolunda güller dağıtarak, esnafları dolaştı.

“AKP ve CHP OLMAZ”
MHP MYK Üyesi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Cumali Durmuş, “MHP’liler inandıklarını gerçekleştirmeye çalışıyor. Nefsimizi düşünmeden ülkemizi en iyilere taşımaya adayız. Memleketimizin ciddi bir sıkıntı içinde her an bölünmeye gidebilir. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın asıl amacını ülkeyi çıkarı için bölmesini engellemek için MHP’yi seçmeliyiz. Eğer meclis AKP ve CHP yoğunluklu bir şekilde oluşursa görünen o dur ki Türkiye zorlukların içine girecek” dedi.

AKP’Yİ UYARDI
Durmuş, AKP iktidarını set bir dille uyararak,“İlerde artık nerelisin, kimsin, hangi mezhebe mensupsun sorularıyla karşılaşacağız. Bu duruma gelmemek için diğer ülkeleri hatırdan çıkarmamak lazım. Biz uyarıyoruz. Her kim bu ülkeyi bölme yolunda ilerler ülkücüleri yok sayarsa, sakinliğimiz devam etmez. Bu ülkede kim olursa olsun ister cumhurbaşkanı ister başbakan ya bölme hesaplarını canlarıyla öderler ya da bu ülkeden gitmekle. Sakın ha sakın Anadolu’da at oynatmaya kalkmasınlar. Unutulmasın siyaset akılla yapılıyor. Onların yaptığı gibi hırsla değil” dedi.

29 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR