Ortaokul ve Lise birincileri belli oldu

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ortaokullar ve Liseler arası Bilgi ve Kültür Yarışması il finali dün gerçekleştirildi. Yarışma sonunda...

BÜYÜT

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ortaokullar ve Liseler arası Bilgi ve Kültür Yarışması il finali dün gerçekleştirildi. Yarışma sonunda Ortaokullarda birinciliği İzmit Yahya Kaptan Ortaokulu, Liselerde ise Özel Darıca Fatih Anadolu ve Fen Lisesi elde etti

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Bilgi ve Kültür Yarışması İl Finali dün Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programda İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Aydın Ceylan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İmdat Akbaba, İzmit İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Habip İlaslan, okul öğretmen ve öğrencileri hazır bulundu.

ORTAOKUL KATEGORİSİ
12 ilçede düzenlenen ilçe finalleri sonrası il finalinde yarışmaya Darıca Halide Edip İlkokulu, Kandıra Zafer Ortaokulu, İzmit Yahya Kaptan Ortaokulu, Gebze Kroman Çelik İlkokulu, Başiskele Özel Erkul Ortaokulu, Gölcük Değirmendere Uğur Mumcu İlköğretim Okulu, Karamürsel Güzel Kıyı Ortaokulu, Dilovası Mehmet Zeki Obdan Ortaokulu, Çayırova Şehit İshak Öztürk İlkokulu, Körfez Mimar Sinan İlkokulu, Kartepe Leyla Sarıgöl Ortaokulu ve Derince Necatibey Ortaokulu hak kazandı.

7 JÜRİ ÜYESİ
Yarışmanın üyeliğini ise Faik Şahenk Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Süleyman Kınalı, Aydınkent Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Cüneyt Yıldırım, Dürdane Özdilek Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Tayfun Dumlu, Yusufça Ortaokulu Matematik Öğretmeni Oğuz Bölükbaş, Akşemsettin İlkokulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni Arzu Gündemir, Mimar Sinan Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Habibe Ceylan, Ömer Seyfettin Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Fatih Karadağ üstlendi.

TOPLAM 15 SORU
Açılış konuşmasını gerçekleştiren İmdat Akbaba, centilmence bir yarış sergilemelerini tavsiye ederek, “Bolca sosyal etkinliklerle vakit geçirmeniz de önemli. Büyük bir başarı göstererek buraya kadar gelen öğrencilerimizi kutluyorum. Emeği olan öğretmen idareci ve ailelerini de kutluyorum. Yarışmanın hayırlı olmasını diliyorum. Başarılar diliyorum” dedi. Yarışmada toplam 15 soru soruldu.

YEDEK SORULARA GEÇİLDİ
Yarışma sonucunda 110 puanla birinciliği İzmit Yahya Kaptan Ortaokulu elde ederken 100 puanla berabere kalan Derince Necatibey Ortaokulu, Çayırova Şehit İshak Öztürk İlkokulu, Gölcük Değirmendere Uğur Mumcu İlköğretim Okulu, Başiskele Özel Erkul Ortaokulu, Gebze Kroman Çelik İlkokulu ve Darıca Halide Edip İlkokulu ile 90 puanla berabere kalan Kartepe Leyla Sarıgöl Ortaokulu, Körfez Mimar Sinan İlkokulu, Karamürsel Güzel Kıyı Ortaokulu arasında ikinci ve üçüncüyü belirlemek için yedek sorulara geçildi.

KURA ÇEKİLDİ
Okullar toplam 6 yedek soruda da beraberliği koruyunca kuraya geçildi. Yarışma sonunda Kandıra Zafer Ortaokulu ile Dilovası Mehmet Zeki Obdan Ortaokulu 70 puan alırken kura sonucu Gölcük Değirmendere Uğur Mumcu İlköğretim Okulu üçüncü, Çayırova Şehit İshak Öztürk İlkokulu da ikinci oldu. Birinci olan öğrencilere 125 lira, ikinci olan öğrencilere 100, üçüncü olan öğrencilere ise 75 lira ödül verildi.

LİSELİLERE 8 JÜRİ
Liseler arası Bilgi ve Kültür Yarışmasının jüri üyeliğini ise Başiskele Anadolu Öğretmen Lisesi Edebiyat Öğretmeni Seher Yılmaz, Çakabey Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni Deniz Başol Durmuş, İzmit Kız Meslek Lisesi Felsefe Öğretmeni Salih Solgun, Şehit Özcan Kan A.Ö.L Din Kültürü Öğretmeni Mustafa Yıldırım, Gebze Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Hanifi Güçlü, İzmit Lisesi Fizik Öğretmeni Kenan Erol, Kartepe E.M.L Kimya Öğretmeni Jale Şahin, Gölcük Fen Lisesi Biyoloji Öğretmeni Selvi Eroğlu üstlendi.

İLÇE BİRİNCİLERİ YARIŞTI
12 ilçede gerçekleştirilen ilçe finalleri sonrası Gebze’den Gebze Anadolu Lisesi, Darıca’dan Özel Darıca Fatih Anadolu ve Fen Lisesi, Gölcük’ten Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi, Kartepe’den Yıldız Entegre Ticaret Meslek Lisesi, Kandıra’dan Kandıra Anadolu Lisesi, Başiskele’den Özel Erkul Tunagör Fen Lisesi, İzmit’ten İzmit Körfez Fen Lisesi, Karamürsel’den Karamürsel Anadolu Lisesi, Derince’den Necip Fazıl Anadolu Lisesi, Dilovası’ndan Yahya Kaptan Anadolu Lisesi, Çayırova’dan Şehit İlhan Kartal Anadolu Lisesi ve Körfez’den Atatürk Anadolu Lisesi il finaline katılmaya hak kazandı.

PARA ÖDÜLÜ
Toplam 20 sorunun sorulduğu yarışmada soruların tamamlanmasıyla Darıca ve İzmit ilçeleri arasında 170 puanla eşitlik sağlanırken, Başiskele ilçesi adına yarışan Özel Erkul Tunagür Fen Lisesi 150 puanla üçüncü oldu. Yarışmanın birincisi ve ikincisini belirlemek için yedek sorulara geçildi. Yedek sorularla yarışmanın birincisi Darıca adına Özel Darıca Fatih Anadolu ve Fen Lisesi, ikincisi ise İzmit adına yarışan İzmit Körfez Fen Lisesi oldu. Yarışma sonunda birinciye 125, ikinciye 100, üçüncüye ise 75’er lira para ödülü verildi.
Haber:Seda DEMİRAL

15 Mayıs 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR