Omurca, 2014 yılını değerlendirirken hükümete yüklendi

Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Suca Omur, düzenlediği basın toplantısı ile 2014 yılının bir değerlendirmesini yaptı. Geride kalan yıl ile ilgili ola...

Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Suca Omur, düzenlediği basın toplantısı ile 2014 yılının bir değerlendirmesini yaptı. Geride kalan yıl ile ilgili olarak eğitim politikaları üzerinden AKP iktidarını eleştiren Omurca’ya basın açıklamasında mali sekreter Metin Temel, şube sekreteri Osman Ergün ve kadın sekreteri Çağla Aslan eşlik etti.

 

“EĞİTİM TİCARİLEŞİYOR”

AKP iktidarı döneminde halkın hep yalanlarla kandırıldığını dile getiren Suca Omurca, hükümetin yolsuzluklarının 17 ve 25 Aralık operasyonları ile ortaya çıktığını söyledi. Eğitim konusunda büyük bir kaosun yaşandığını da dile getiren Omurca, “Eğitimi ticarileştirmek ve dini kurallara göre düzenlemek istiyorlar. Ayrıca öğretmen ve derslik açıkları, atama bekleyen öğretmenler, kalabalık sınıflar, taşımalı eğitim, okulların altyapı eksiklikleri gibi çok sayıda sorun çözüm bekliyor” dedi.

 

“DİNİ EĞİTİM İSTİYORLAR”

İktidarın dini eğitim uygulamalarını kreşlere kadar indirdiğini dile getiren Omurca, görevden alınan öğretmen konusuna da değindi. Omurca şöyle konuştu: “2014’teki öğretmen sürgünleri, soruşturmalar, dava dosyalarındaki artış dikkat çekici. Sendikamız üyelerine baskılar yoğunlaştı. Bunların en son örneği Gazi Lisesi’ndeki üyemiz Nusret Nesim Ekmen’in sürgünüdür. Ayrıca ülke genelinde yapılan demokratik eylemler polis şiddeti ile bastırılmaktadır. AKP giderek otoriterleşmektedir. Ayrıca yetersiz ve caydırıcı olmayan önlemler nedeniyle kadınlara yönelik şiddet eğilimleri giderek artmaktadır”

31 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR