Kaya Cinayeti davasında karar yok

2005 yılında Uzuntarla’da kendisine ait benzin istasyonunda keleş marka otomotik tabanca ile vurularak öldürülen Ali İhsan Kaya cinayetinden beraat ed...

BÜYÜT

2005 yılında Uzuntarla’da kendisine ait benzin istasyonunda keleş marka otomotik tabanca ile vurularak öldürülen Ali İhsan Kaya cinayetinden beraat eden sanıkların yargıtayın bozma kararının üzerine yargılanmaya devam edildi.

Uzuntarla’da bulunan kendi benzin istasyonunda 2005 yılında kaleşnikofla vurularak öldürülen İzmitli iş adamı Ali İhsan Kaya’nın davasının görülmesine dün devam edildi. Ali İhsan Kaya’yı öldürdüğü iddiasıyla Savaş Uzun tutuklanmış, ancak tutuklandığı gün cezaevinde öldürülmüştü. Uzun’un öldürülmesinin ardından ise tutuksuz olarak yargılanan Metin Ali Bağdat, Altay Yiğit Gökaly, İsmail Halil ve Cihan Cesur hakkında dava açılmıştı. Tutuksuz yargılanan zanlıların tamamı beraat ederken, dava Yargıtay tarafından bozularak tekrar Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmişti. Bu karar üzerine öldürülen Ali İhsan Kaya'nın cinayet davasının görülmesine dün devam edildi. Davaya tutuksuz olarak yargılanan ancak başka suçlardan tutuklu bulunan Mehmet Ali Bağdat, İsmail Halil ve Cihan Cesur ile tutuksuz zanlı Altay Gökalp Yiğit’in avukatı Nazmi Küçükosmanoğlu, öldürülen Ali İhsan Kaya’nın oğlu Mert Kaya ve avukatı Kaan Kobakoğlu katılırken, tutuksuz olarak yargılanan Altay Gökalp Yiğit ise katılmadı. Zanlılardan Cihan Cesur söz alarak “Yasak silah taşımak nedeniyle benim hakkımda Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi ile İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde iki kez ceza aldım. Ancak bu mahkemeden de aynı silahlar nedeniyle bana ceza verildi. Ben bu yanlışlığın giderilmesini istiyorum” şeklinde konuştu.

5 TEMMUZ’A ERTELENDİ
Tutuksuz olarak yargılanan ancak başka suçlardan tutuklu bulunan zanlıların tamamı söyleyeceklerini daha önce beyan ettiklerini ve davaya katılmak istemediklerini söylediler. Mahkeme bu isteği kabul ederek diğer celselerde zanlıların mahkemeye getirilmemesi kabul etti. Mahkeme ayrıca Yargıtay’ın bozma kararına uyulup uyulmamasına zanlılardan Altay Gökalp Yiğit’in dinlemesinin ardından karar verilmesine karar verdi. Mahkeme zanlılardan Altay Gökalp Yiğit için yazılan yazının akibetinin sorulmasına, zanlılardan Cihan Cesur’un söylediği mahkeme kararlarının örneğinin mahkemeye istenmesi nedeniyle 5 Temmuz tarihine ertelendi.

17 Mayıs 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR