Hurşit Güneş, gazetecilere yapılan saldırıyı kınadı

Güneş konuyla ilgili şunları söyledi: “Kocaeli’nin Yahyakaptan Mahallesi’nde Brisa Fabrikası yetkilileri, mahalle halkı ve çevreci örgütler arasında...

Güneş konuyla ilgili şunları söyledi: “Kocaeli’nin Yahyakaptan Mahallesi’nde Brisa Fabrikası yetkilileri, mahalle halkı ve çevreci örgütler arasında yapılan Çevre Etki Değerlendirme (ÇED) toplantısında çıkan tartışmayı izleyen habercilerin polis şiddetine uğradığı anlaşılmıştır. Bu yaşanan polis şiddetini kınıyorum!

 

Şunun bilinmesini isterim ki; Kocaelili gazeteciler sahipsiz değildir! Arkadaşlarımıza yapılan saldırının sorumluları derhal cezalandırılmalıdır!

 

Kocaeli'deki gazeteci arkadaşlarımıza yapılan saldırının sorumluları ceza alana kadar bu işin takipçisi olacağız!

 

Anayasamızın 28. maddesine göre: ‘Basın hürdür, sansür edilemez. Devlet, basın ve haber alma hürriyetlerini sağlayacak tedbirleri alır’ Biz de ise ya yolsuzlukları soruşturma komisyonunda olduğu gibi sansür ya da Kocaeli'de yaşandığı gibi polis şiddeti var. Hukukun ayaklar altına alındığı, suçluların ödüllendirildiği ülkemizde maalesef demokrasimizin vazgeçilmez unsurları olan habercilerimizin yaşadıkları bizler için sürpriz olmuyor ancak AKP hükümeti bilsin ki; bizler her zaman gazeteci arkadaşlarımızın arkasında olacağız!”

09 Aralık 2014 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR