Çeker’den kul hakkı uyarısı

        Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, piyasada gözetim ve denetim yapanlara yüzde 10 ek puan verilmesi hakkında basın açıklaması dü...

 

 

 

 

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, piyasada gözetim ve denetim yapanlara yüzde 10 ek puan verilmesi hakkında basın açıklaması düzenledi. Şube binasında yapılan açıklamada Çeker, “Yapılan usulsüz işlemler, kul hakkına girmektedir” dedi.

 

KENDİ CEPLERİNDEN

VERİYORLARMIŞ GİBİ

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından Valiliğe gönderilen 4599 sayılı yazıya göre, piyasa gözetimi ve denetimi görevini yürüten personelin yüzde 10 ek puandan faydalanması gerektiğini hatırlatan Ömer Çeker, “Ancak ilimizdeki bürokratlar, sanki personele verilecek ekonomik değeri kendi ceplerinden verecekmiş gibi cimri davranarak, Bakan adına yazıyı imzalayan Zeki Korkut Ata’nın yazısını yok sayıyorlar” dedi.

 

KUL HAKKINA GİRİYOR

Yapılan usulsüz işlemlerin kul hakkına girdiğini vurgulayan Başkan Ömer Çeker, “Peygamberimiz bir hadisinde, ‘İşçinin ücretini alın teri kurumadan önce ödeyiniz’ buyurmuşlardır” diye konuştu. Buna rağmen yöneticilerin, çalışan ücretlerini ödememek konusunda ısrar ettiğini ifade eden Çeker, “Piyasa gözetimi ve denetimi görevini yürüten Çevre Sağlığı ve Teknisyenleri’nin her ay yüzde 10 ek puandan yararlandırılması gerektiği halde, 9 aydır bu uygulama yapılmamıştır” dedi.

 

HAKSIZLIĞA SON VERİLSİN

Türk Sağlık Sen olarak, bu haksızlığa son verilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Çeker, çalışanlar için örnek bireysel başvuru dilekçeleri hazırladıklarını belirtti. Çeker, “Umarız idareler bu dilekçeleri dikkate alarak, yok saydıkları kul hakkını hatırlarlar, tövbe edip çalışanların emeğinin karşılığını verirler” diyerek, sözlerini noktaladı.

24 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR