Hasan Çelik vefa borcunu ödesin!

CHP İzmit ilçe kongresine bir ay kala parti içerisinde siyaset hız kazandı. Önceki gün gazetemizi ziyaret eden ilçe başkan adayı Fethi Güven, bir diğe...

BÜYÜT

CHP İzmit ilçe kongresine bir ay kala parti içerisinde siyaset hız kazandı. Önceki gün gazetemizi ziyaret eden ilçe başkan adayı Fethi Güven, bir diğer aday Ömer Akın’ı destekledi bilenen Hasan Çelik’e seslendi; “Hasan Çelik’e girdiği her seçimde destek verdim. Vefa borcunu ödesin!”

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) geçtiğimiz ay başlayan kongre süreci bütün hızıyla sürüyor. 7 ilçe kongresinin tamamlandığı CHP’de gözler 12 Mayıs’ta yapılacak olan İzmit ilçe kongresine çevrildi. 162 il delegesinin bulunduğu İzmit ilçe örgütü aynı zamanda il kongresinde aday olacak isimlerin de yakın markajında. Birçok adayın kongre sürecine hazırlandığı İzmit ilçe kongresinde aday olan ve adaylığını yaptığı basın açıklamasıyla duyuran eski il yöneticisi Fethi Güven önceki gün gazetemize gelerek çeşitli açıklamalarda bulundu.
KİŞİSEL İHTİRASLAR
Kongre sürecinde en güçlü adayın kendisi olduğunu ancak üzerinde uzlaşılacak, parti için çalışacak farklı bir isim için gerekirse seçimlerden o isimin lehine çekilebileceğini söyleyen Fethi Güven şöyle konuştu; “Kişisel ihtirasları için uzantı adaylar konusunda ısrar edenler ısrarlarını sürdürdükleri takdirde kendilerini siyaseten sileceklerdir. Partili kamuoyu ve delegeler bütünlük istekleri içerisindedirler. Delegeler bu isteklerini sandıkta göstereceklerdir.
KUŞKAN, KAPLAN’A
YEŞİL IŞIK YAKTI
Ben CHP İzmit İlçe Örgütü’nün başarısı için mevcut uzantı adaylarla yol alınamayacağını belirterek aday oldum. Parti kamuoyunda sevilen, temiz ve dürüst bir siyasi anlayışa sahip bir arkadaşımız etrafında birleşme olması halinde adaylığımı o arkadaşımın lehine geri çekebilirim. Geçtiğimiz günlerde il başkanı Yalçın Kuşkan bir sohbet esnasında “Keşke Fatma Hürriyet Kaplan gibi bir isim aday olsa da ben de Hüseyin Erol’u aday göstermek zorunda kalmasam” dedi.
AKP’DEN KURTULUŞ İÇİN
Evet, Yalçın Kuşkan’ın dediklerine ben de katılıyorum. Yalçın Kayalı gibi, Fatma Hürriyet Kaplan gibi isimlerin adaylığında İzmit ilçe örgütü rahat bir nefes alabilir. Böyle bir durumda ben ve çalışma arkadaşlarım adaylığımı yeniden gözden geçirip, İzmit’in AKP’den kurtuluşu ve İzmit ilçe örgütünün toparlanması için o ismin lehine adaylığımı geri çekebilirim. Seçime sürecine girdiğimiz son bir ayda yeni bir süreç başlıyor. Bu süreçte partililerimiz ve delegelerimiz ülke çıkarlarını düşünerek hareket edeceklerdir.
DELEGENİN DESTEĞİ BENDE
Son bir ay içerisinde 100 civarında delegenin desteğini almış bulunmaktayım. Eğer sürekli dile getirdiğim, bir aday etrafında birleşme ve bütünleşme çabalarımızdan bir netice alamazsak mevcut adaylar içerisinde en güçlü aday benim. Benim hiçbir konu da geri adım atmayacağımı İzmit kamuoyu iyi bilir. Bu konuda da eğer temiz ve dürüst bir isim ortaya çıkmazsa geri adım atmayacağımı herkesin bilmesini istiyorum. Bununla birlikte adaylık sürecimde delegelerden aldığım desteği kimi eski arkadaşlarımdan alamıyorum.
BİRLEŞMENİN ÖNÜNÜ AÇSIN
Daha önce 2 kez belediye başkan adaylığı, 1 defa milletvekili adaylığı ve 1 defa da il başkanlığı adaylığı konusunda destek verdiğim eski yol arkadaşım Hasan Çelik kişisel hırs ve ego tatmini için parti kamuoyunun tanımadığı bir isimle ilçe kongresine kendi geleceğini kurtarmak adına müdahil olmaya çalışıyor. Ona buradan sesleniyorum. Bana karşı olan vefa borcunu ödesin. CHP tabanının istediği birleşmelerin önünü açsın.

12 Nisan 2012 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR