Yeni başkan belli oldu

SS 5 No’lu İzmit Şehiriçi Minibüs ve Otobüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin 34’üncü olağan genel kurulu Antikkapı Restoran’da yapıldı. 469 del...

SS 5 No’lu İzmit Şehiriçi Minibüs ve Otobüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin 34’üncü olağan genel kurulu Antikkapı Restoran’da yapıldı. 469 delegenin oy kullandığı seçimde başkan dahil 13 yönetim kurulu üyesi ve 3 denetim kurulu üyesi belirlendi. 456  kongre üyesinin sandık başına gittiği kongrede yapılan oylama sonucunda  241 oy alan Hasan Öztürk başkanlığa seçildi. Rakibi Lokman Aydemir ise 214 oyda kaldı.

 

hasan-yonetim.jpg

 

URAÇİN ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

Öte yandan mevcut başkan Lokman Aydemir’in yanı sıra Hasan Öztürk ve Ali Cengiz Uraçin de daha önce adaylıklarını ilan etmişti. Ancak kongre günü söz alan Ali Cengiz Uraçin, aday yönetim kurulu ile birlikte seçimden çekildiklerini ve adaylardan Hasan Öztürk’e destek olma kararı aldıklarını dile getirdi. Kongrede divan başkanlığına Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, üyeliklere ise Zeki Ayvazoğlu ve İsmail Efe seçildi.

 

EKMEK MÜCADELESİ VAR

Yaklaşık iki saat gecikmeli olarak başlayan genel kurulda konuşan divan başkanı Mustafa Kurt, adaylara başarılar diledi. Daha sonra konuşan adaylardan Hasan Öztürk, kooperatife bağlı 20 otobüs ile ilgili gelen sitemleri yanıtladı. Bu arada araçların satışıyla ilgili komisyona Mustafa Kurt, Zeki Ayvazoğlu, Osman Acar, Fahri Altınay, Fatih Gürkaş, Engin Sedef, Yusuf Canpolat, İsmail Efe, Yüksel Güzeldal, Hasan Korkmaz, Zülfikar Çelik, Nurettin Ceylan ve Zekeriya Gündoğdu seçildi.

 

BAĞIMSIZ KART SİSTEMİ

Bu arada üyelerden Latif İşcen, Kent Kart konusunda konuşarak, “Kent Kart minibüsçüleri bitirdi. 10 yılda Kent Kart’ta dönen para 249 milyon lira. Kendi bağımsız kart sistemimizi kurmalıyız” dedi. İşçen ayrıca başkanlık süresinin de 3 yıl olması gerektiğini söyledi. Şenol Çelik isimli üye ise “Sağda solda peşkeş çekene 3 yıl başkanlık süresi verilmez” dedi. Yapılan oylamada kongrenin her yıl yapılması kararlaştırıldı.

 

GENEL KURULUN ÖNEMİ

Adaylardan ilk konuşan Lokman Aydemir kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Özdemir, “Kurumsal hedefleri belirlemek için bugünü önemli görüyorum. Kurullar sadece eleştiri yerleri olmamalıdır. Elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi. Adaylardan Hasan Öztürk ise, “Tüm üyeler bir olmalıyız. Araç sayımız azaldı. Elimizdeki imkanlar ölçüsünde haklarınızı korumak namus borcumuzdur. Boş vaatler gereksiz sorumluluktur” diye konuştu.

28 Mayıs 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR