İSU’da kurban bayramlaşması yapıldı

Törende bir konuşma yapan İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, kurum olarak Su ve Kanal İdareleri içerisinde Süper Lig’de mücadele ettiklerini ve birçok sa...

BÜYÜT

Törende bir konuşma yapan İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, kurum olarak Su ve Kanal İdareleri içerisinde Süper Lig’de mücadele ettiklerini ve birçok sahada iddialı olduklarını söyledi.

 

Kurban Bayramı tatilinin 21 Eylül’de başlaması nedeniyle İSU Genel Müdürlüğü’nde bayramlaşma töreni yapıldı. Kurumun bahçesinde düzenlenen törene açılış ve programları nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu katılamadı. Törene Genel Müdür İlhan Bayram, Genel Müdür Yardımcıları Aziz Temiz, Alaeddin Alkaç ve Ali Sağlık, Daire Başkanları, Şube Müdürleri ile Genel Müdürlük birimlerinde çalışan personel katıldı.

 

SÜPER LİG’DEYİZ

Yönetici ve personele Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun selamı ve bayram tebriğini ileten Genel Müdür İlhan Bayram, kurumun yaptığı hizmetlerin önemine vurgu yaptı. Yatırım yapamayan bir kurumdan yılda 200 milyon TL yatırım yapacak bir kurum haline geldiklerini anlatan Genel Müdür Bayram, ”Biz atıksuyu değerlendirerek sanayiye vererek atıksudan para kazanan bir kurumuz. Güzel bir SCADA sistemimiz var, bunu daha da geliştirmeye çalışıyoruz. Futbolda, Süper Lig, Birinci Lig ve İkinci Lig var. Kurum olarak Amatör Ligden başladık; yatırım yapamayan bir kurumdan 2016 yıl için 200 milyon TL üzerinde yatırım öngörüyoruz, bu sene 150 milyon TL üzerinde yatırım yapacağız. Şuan Süper Lig de olduğumuzu düşünüyoruz. Su ve Kanal İdareleri içinde her sahada iddialıyız. Bu iddialı olma durumumuzu da devam edeceğiz” dedi.

 

BAZI KONULARDA AVRUPA’DAN DAHA İYİYİZ

Kocaeli’nin Türkiye’nin özeti olduğunu hatırlatan İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, “ Burası Türkiye’nin kişi başına maddi gelir, kültür ve gelişmişlik bakımından zengin bir bölgesi. Türkiye’nin her bölgesinden insan yaşıyor. Türkiye’nin özeti durumunda ve yoğun bir sanayi bölgesi. Bizim açımızdan problemlerin en yoğun olduğu yerdir. Ama hamdolsun, bu kurum, ileri arıtma tesislerini, barajını yaptı, teknolojiden yararlandı. Hat döşeme, tamir bakımları saymıyoruz. Çok daha üstün işler yaptık. Süper Lig’den sonra Avrupa kupalarına katılmak istiyoruz. Bizim iddiamız sadece Türkiye’de bir yerlere gelmek değil. Teknolojiyi alacağız, kendi şartlarımıza uyarlayıp geliştireceğiz. Bu konuda önemli merhaleleri geçtik. Avrupa’dan geldiklerinde yaptıklarımızı görünce şimdi üçüncü dünya ülkesi veya Afrika ülkesi olarak bakamıyorlar. Bazı konularda onlardan daha iyiyiz, daha da geliştireceğiz.”diye konuştu.

 

HER EVE HAYAT GÖTÜRÜYORUZ

Personelin bayramlarını kutlayan Genel Müdür Bayram, sözlerini şöyle tamamladı.”Bu kurumda çalışmak güzeldir. Her eve, meskene, ticarethaneye hayat dediğimiz su götürüyoruz. Bunun taşınmasında, götürülmesinde, işletmesine vesile olmak, inanıyorum ki ayrı sevabı vardır. Bu hizmetlerde çalışanlarda seçilmiş insanlardır. Şimdiden bayramınızı tebrik ederim, umarım ailenizle birlikte hayırlı bir bayram geçirirsiniz.”

 

Yapılan konuşmanın ardından Genel Müdür İlhan Bayram ve yöneticiler, kurum personeli ile tek tek bayramlarını tebrik etti. Tören bayramlaşma ile sona erdi.

20 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR