“Aslanlar gibi CHP’nin bayrağını diktik”

Mahalle temsilcileri toplantısına katılan CHP’nin İzmit Belediye Başkan aday adayı Hikmet Erenkaya, Sefa Sirmen’le aday oldukları 1987 senesinden bahs...

BÜYÜT

Mahalle temsilcileri toplantısına katılan CHP’nin İzmit Belediye Başkan aday adayı Hikmet Erenkaya, Sefa Sirmen’le aday oldukları 1987 senesinden bahsederek, “Birlikte aslanlar gibi CHP’nin bayrağını buraya diktik” dedi


CHP ilçe binasında gerçekleştirilen mahalle temsilcileri toplantısına İzmit Belediyesi aday adaylarından Bozkurt Uslu, Fatma Kaplan Hürriyet ve Hikmet Erenkaya katıldı. Kendilerini tanıtan ve yaklaşan seçim sürecinden bahseden aday adayları mahalle temsilcilerinin sorularını da yanıtladı. İlk olarak konuşmasını yapan Bozkurt Uslu, “Birlik beraberlik unsurlarından biri olmayı ve hepsinden önemlisi CHP’nin İzmit’i geri alması adına bu görevi üstlendim. İşin özünde memleketi geri almak var” diyerek CHP’nin duyarsız olmadığını ve hiçbir CHP’linin anayasanın ilk maddelerini değiştirmeyi düşünmeyeceğini ifade etti. Aynı ilke ve ideoloji altında olması gerektiğine inanan Uslu, dışarıya kavga görüntüsü vermemek gerektiğini de savundu. “Şehrimi yönetmek istiyorum!” diyen Uslu, geçmişte olan eksiklikleri belirtirken, şehrin ciddi sorunları olduğunu ve İzmit’i geri aldıklarında bunlara mani olacaklarını ifade etti.

“AKP’NİN 2023 HEDEFİNİN
ÖNÜNE GEÇMELİYİZ!”

Bozkurt Uslu’nun ardından konuşmasını gerçekleştiren Fatma Kaplan Hürriyet, AKP’nin 2023 hedeflerinin önüne geçilmesi gerektiğini söyledi. Hürriyet, “Bugün bayramlarımızı kutlayamıyoruz. Strateji değiştirmeye ihtiyacımız var. İnsanların önceliği siyaset değil, önceliği iş, aş. İnsanların evlerinin içine girmek zorundayız. Kaybedilen gönül bağları kurulmalı. İnsanlar inanmadıktan sonra istediğiniz kadar proje üretin” dedi ve geçmişteki belediye başkanlarından bahsederek, CHP’nin değişime uğraması gerektiğini söyledi. Fatma Kaplan Hürriyet, seçimlerde sadece bir kişinin üstüne odaklanmamak gerektiğini alttan gelip koşan arkadaşlara, daha çok kadına ihtiyaç olduğunu belirtti.

İLK 1 YILDA BİN 500 KİŞİYE İŞ İMKANI
İzmit’te CHP iktidarına ihtiyaç olduğunun altını çizen Hürriyet, kentin kadın eline ihtiyacı olduğunu da söyledi. Ülkenin AKP tarafından kötü yönetildiğini söyleyen Hürriyet, “AKP insanları yüzde 50 böldü. Oy almak için günlük faaliyetlerle dünya kaynak aktarılıyor. Bunlar bizden vergi olarak çıkıyor. İlk bir yılda bin 500 kişiyi iş sahibi yapma hedefindeyim. Biz merkezde siyaset yapıyoruz. AKP kırsalda kazanıyor. Gitmediğimiz ev sıkmadığımız el bizim değildir” diyerek sözlerine son verdi. Fatma Kaplan Hürriyet’in ardından Hikmet Erenkaya konuşmasını gerçekleştirdi.

“ASLANLAR GİBİ CHP’NİN BAYRAĞINI DİKTİK”
Çok fazla konuşmayı sevmeyip icraat yapmayı sevdiğini belirten Hikmet Erenkaya, 87 yılında bir yerlere aday olduklarını söylerken siyasette alın teri dökülmesi gerektiğini savundu. Sefa Sirmen’le aday oldukları 87 senesinden bahseden Erenkaya, “Birlikte aslanlar gibi CHP’nin bayrağını buraya diktik. Her yere seçimle geldim. Eski yeni demeden hep beraber mücadele göstereceğiz” dedi.

“KİMSE ÖNÜMÜZÜ KESEMEZ”

Bazı aday adaylarının ve parti üyelerinin kendileri hakkında ‘eski’ tabirini kullanmasını yanlış bulduğunu belirten Erenkaya’nın, “Partiyi temsil etmek suç mu? Eski mi oluyorsunuz o zaman? Önemli olan heyecandır. CHP’lilerin artık birbiriyle kavga etme lüksü yok” sözleri mahalle temsilcileri tarafından alkış aldı. “Kimse kimsenin önünü kesemez. Aslanlar gibi oylarımı alarak geldim. Kim kazanırsa kazansız ağabeyleri olarak yanlarında olacağız. Kazanacağız! Bunun başka bir yolu yok” diyerek AKP'nin proje olarak CHP ile yarışamayacağını ifade etti ve konuşmasına son verdi.

14 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR