CHP, Değirmendere ve Yeşilova’da temsilcilik açtı

CHP ilçe örgütleri ve milletvekili adayları bütün güçlerini ortaya koyarak 12 Haziran seçimleri için çalışmalarını sürdürüyor. Önceki akşam da bir diz...

BÜYÜT

CHP ilçe örgütleri ve milletvekili adayları bütün güçlerini ortaya koyarak 12 Haziran seçimleri için çalışmalarını sürdürüyor. Önceki akşam da bir dizi program tertipleyen CHP’liler önce Değirmendere, sonra da İzmit Yeşilova Mahalle temsilciliğinde buluştu.

CHP ilçe örgütleri seçim çalışmasına aralıksız devam ediyor. Son bir haftadır sürekli alanlarda ve sokaklarda olan bundan sonra olmaya devam edeceklerinin sinyallerini veren CHP ilçe örgütleri, önceki akşam bir dizi programa daha imza attı. Katıldıkları programlarda adeta gövde gösterisi yapan CHP’liler önce Değirmendere Mahalle Temsilciliğini açtı, ardından Yeşilova Mahalle Temsilciliğini ziyaret ederek mahallelilerle buluştu. Gölcük İlçe Örgütü’nün destekleri ile Değirmendere Yalı Caddesi Çınarlık Meydanı Dere Sokak’ta bulunan mahalle temsilciliği yüksek bir katılımla açıldı.

KATILIM YÜKSEKTİ
CHP Kocaeli İl Başkanı Yalçın Kuşkan, eski il başkanları, Cevdet Barış, Cengiz Sarıbay, Milletvekili Hikmet Erenkaya, İzmit İlçe Başkanı Ömer Hazer, Gölcük İlçe Başkanı Caner Uzuner, milletvekili adayları Haydar Akar, Ömer Kurtaş, Sadettin Yazıcıoğlu, Hamiyet Göksu, CHP eski Milletvekili Bekir Yurdagül ve Değirmendere Belde sorumlusu Av. Hüseyin Yılmaz temsilciliğin açılışında hazır bulundu.

GAZETECİ GELSİN GÖRSÜN
Değirmendere’de yapılan açılışta ilk konuşmayı CHP Gölcük İlçe Başkanı Caner Uzuner yaptı. Uzuner “Partimiz için utanmadan CHP eriyor diye yazan gazeteci gelsin görsün bakalım, eriyen neymiş. Şu kalabalığı görsün de dudakları uçuklasın. Bu partinin hanımları aslanlar gibi çalışarak hemen her yerde inanılmazı başarıyorlar. Atamın cumhuriyetine sahip çıkıyorlar. Cumhuriyete göstermelik olarak sahip çıkmıyorlar. Milletvekilliğine ihtiyacı olmayan insanlar, sizler ve bizler için bu işe soyundular. Aday oldular. Ne paraya ne de şöhrete ihtiyaçları var. Hepsi çalışan ve emekçi insanlar. Bize de böyleleri yakışırdı. Yakıştı” şeklinde konuştu.

CHP, İŞÇİYLE, MEMURLA GELİYOR
CHP Kocaeli İl Başkanı Yalçın Kuşkan da yaptığı konuşmada, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak, işçisiyle, memuruyla, emeklisiyle, çiftçisiyle, köylüsüyle geliyoruz. Hazırladığımız çok ciddi projelerin halkımız tarafından benimsendiğini, sahiplenildiğini görmek son derece gurur verici bir gelişmedir. Aile sigortası. Askerliğin kısaltılması. Vergilerde ve çiftçiler için indirimli akaryakıt projeleri ses getirmiştir. Artık AKP endişe içindedir. Aday listemiz de tüm listelerden iyidir. İktidara koşuyoruz” dedi.

YEŞİLOVA’DA ROZET TAKTILAR
CHP Değirmendere seçim bürosunun açılışı için kurdeleyi Hikmet Erenkaya, Yalçın Kuşkan, Bekir Yurdagül, Cevdet Barış Haydar Akar ve Ömer Kurtaş birlikte kestiler. Daha sonra misafirlere hanımların kendi elleriyle pişirdikleri yemekler ve tatlılar ikram edildi. CHP’liler’in bir diğer programı da Yeşilova Mahalle temsilciliğinde yapıldı. CHP İzmit İlçe Başkanı Ömer Hazer ve ekibi ile Gölcük İlçe Başkanı Caner Uzuner, milletvekili adayları, Haydar Akar, Ömer Kurtaş, Sadettin Yazıcıoğlu ve Ayhan Halavurta Yeşilova Mahallesi’nde bulunan CHP Mahalle temsilciliğini ziyaret etti. Partililer burada mahalle sakinleri ile buluşarak hem CHP’nin yeni projelerini anlattılar, hem de partiye yeni üye olan mahalleliye rozet taktılar.

HALKLA İÇİÇE OLACAĞIZ
Yeşilova Mahallesi ziyaretinde ilk konuşmayı CHP İzmit İlçe Başkanı Ömer Hazer yaptı. Hazer “CHP Kocaeli olarak bu seçimde düşünülenin çok daha üzerinde bir sayıda seçim bürosu açarak seçimdeki etkinliğimizi arttıracağız. İlk önce Yenidoğan Serdar'da, Kuruçeşme'de, Şirintepe'de, Yahya Kaptan'da, Bekirdere'de seçim büroları açarak halka iç içe olacağız. Daha sonra da halkımıza yepyeni ve etkin projelerimizi anlatarak projelerimizin bilinçli bir şekilde algılanmasını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

SÖYLEDİKLERİNİN TAMAMI YALAN
Hazer’den sonra mikrofonu alan milletvekili adayı Haydar Akar, “Bunlar Türkiye'yi bölüp, parçalayıp satıyorlar. Bunlar Türkiye'yi sırtından bıçaklıyorlar. Türk askerinin başına çuval geçirdiler, bunlar sesini bile çıkarmadı. Osmanlı'nın çöküşündeki şartların tam bir benzeri durum yarattılar. Ülkeyi çökertmelerine rağmen her şeyi pespembe göstermeye çalışıyorlar. Fakir fukaraya yardım miktarını 1 milyar dolardan 4 milyar dolara çıkartmışlar. Demek ki ülkedeki yoksul vatandaş sayısı 4 katına çıkmış durumdadır. Bunların söylediklerinin tamamı yalandır. Yoksul azalıyor derken yalan söylüyorlar” dedi.

25 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR