Türkkan’dan Milli Eğitim Bakanı’na sert mektup

Mektubuna “Türkiye’nin dört bir yanında görevden aldığınız okul müdürlerinin tamamı vatanını, milletini seven bu ülkeye hayırlı öğrenciler yetiştiren,...

BÜYÜT

Mektubuna “Türkiye’nin dört bir yanında görevden aldığınız okul müdürlerinin tamamı vatanını, milletini seven bu ülkeye hayırlı öğrenciler yetiştiren, Atatürk sevgisini aşılayan Ülkücü öğretmenlerdir” sözleriyle başlayan Türkkan Avcı’ya zehir zemberek sözlerle yüklendi. Türkkan Avcı’ya “Şunu unutmayınız ki görevden aldığınız müdürler belki aynı okullarda görev yapamayacaklar. Ancak AKP iktidarı bir gün yok olacak, Ülkücüler ise ilelebet payidar kalacaktır” dedi.

Türkkan’ın mektubu şöyle;

Sayın Avcı,

 

Bakanlığınız tarafından yapılan yeni puanlama sistemiyle Türkiye genelin de okul müdürleri görevden alınmıştır. Bu görevden alınmalara 75 puan barajının altında kaldığı gerekçe gösterilse de asıl sebep başkadır.

Bu puanlama sistemine göre seçim bölgem olan Kocaeli’nde yaklaşık üç yüz okul müdürü görevden alınmıştır. Gülen cemaati mensubu olduğu gerekçesiyle Türkiye’nin dört bir yanında görevden aldığınız okul müdürlerinin tamamı vatanını, milletini seven bu ülkeye hayırlı öğrenciler yetiştiren, Atatürk sevgisini aşılayan Ülkücü öğretmenlerdir.

Kocaeli'nde yaşanan Milliyetçi Müdür kıyımı, şu anda görevde olan her sorumlunun boynunda zangoçun çanı gibi sallanacaktır.

Görevlerinden alınan müdürler eğitim hayatlarındaki en ağır hakaret ile karşı karşıya kalmışlardır.

Bu kararı verenler neye ve hangi ölçülere göre böyle bir sonuca varabilmişlerdir?

Şunu unutmayınız ki görevden aldığınız müdürler belki aynı okullarda görev yapamayacaklar. Ancak AKP iktidarı bir gün yok olacak, Ülkücüler ise ilelebet payidar kalacaktır.

Size sormak isterim ki; Ülkücü müdürleri görevden aldığınız gibi Ülkücü öğrencileri de okuldan atabilecek misiniz? Hükümetinizin çözüm süreci adını verdiği yıkım sürecinde bu da planlanmakta mıdır?

Milliyetçi Hareket Partisi olarak okul müdürlerinin kıyımına asla sessiz kalmayacağız. Ve bunun hesabını er geç soracağız.

25 Ağustos 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR