Yelken Kulübü’nde sorun yok

İzmit Yelken Kulübü’nde yapılan görüşmeler sonrasında mekanda sorun olmadığı yönetim kurulu başkanı tarafından açıklandı1994 yılından bu yana 20 yıldı...

BÜYÜT
İzmit Yelken Kulübü’nde yapılan görüşmeler sonrasında mekanda sorun olmadığı yönetim kurulu başkanı tarafından açıklandı


1994 yılından bu yana 20 yıldır aynı yerde hizmet veren ve farklı organizasyonlara ev sahipliği yapmış olan, İzmit Yelken Kulübü’nün alkol ruhsatı olmadığı gerekçesi ile mühürlendiği bazı yerel gazeteler tarafından duyurulmuştu. Konu hakkında İzmit Yelken Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Aslan ile yapılan görüşmeler sonucunda restoranın sadece el değiştirdiği bilgisi edinildi.

“YENİLEME ÇALIŞMALARINA GİRDİK”
Aslan, “İzmit Yelken Kulübü herhangi bir şekilde cezaya maruz kalmamış olup mühürlenmemiş veya kapatılmamıştır. Biz sezon sonunda genel olarak yapmış olduğumuz yenileme çalışmaları ile birlikte girdiğimiz bir tadilattayız. Mühürlendi iddiasının ortaya atılma sebebi restoran kısmını Güven Bozdağ’a işletme amacı ile devredildi. El değiştirmeden sonra bilirsiniz ki yeni bir ruhsat çıkartmak gerekiyor. Bu sebepten dolayı bir başvuru yapıldı, sadece gelip restoranı kontrol etiler” şeklinde konuştu.

“BİZİM İŞİMİZ ALKOLLE DEĞİL”
İzmit Yelken Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Küçükçağlayan ile yapılan görüşmede ise; “Bizim işimiz alkolle değil. Bugüne kadar birçok kez Türkiye şampiyonu olduk, Balkan şampiyonu ve milli sporcu çıkarttık hiçbir şekilde basında yer almadı fakat olmayan bir alkol sorunu sebebi ile restoranı kapandı haberleri ile basında yer almamız bizi ciddi anlamda üzdü. Alkol bizim temelimiz değil. Bu ayrıca bizim için sorun da değil. Olsa da olur, olmasa da olur. Bizim asıl amacımız spora sporcuya destek vermek destek olmaktır” dedi.

“BİZİM İŞİMİZ YELKENİ SEVDİRMEK”
Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Aslan; “Buna istinaden valimiz ile de yapılan görüşmeler sonrasında yenileme çalışmalarına önem verdik ve yeni bir eğitim merkezi oluşturuyoruz. Şimdiki hedefimiz 7’den 77’ye herkesi yelken sporlarına davet edip ağırlamaktır. Yapılan başvurular sonuç verdi ruhsatımız zaten çıktı” diyerek ekledi “Aynı zamanda kulübün 60 adet teknesi 50 lisanslı sporcusu ve 350 kişilik bir üye kadrosu bulunmaktadır fakat açılıştan sonra daha önceden olmuş olduğu gibi restoranımız düğün nişan ve benzeri organizasyonlarda hizmet vermeyecektir sadece üyelerimiz dahilinde hizmet vermeye devam edecektir” şeklinde konuştu.

İŞLETMECİ BOZDAĞ
Yelken Kulübü restoranı işletmecisi Güven Bozdağ, “Tadilatımız bitince lokalimizi açacağız. İşletme ruhsatı yetişirse tabi. Alkolsüz olarak hizmet verecek. Başkanlar belediye ile görüşüyorlar muhtemelen alkol ruhsatı alabileceğiz. Olmazsa turizm ruhsatına başvuracağız. Mekanın mühürlendiği haberleri doğru değil” dedi.

08 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR