Yücel: Gölcük için ortak hareket etmeliyiz

AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel, Gölcük ilçesi köy muhtarlarıyla Aşiyan tesislerinde bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirdi.Toplantıda...

BÜYÜT

AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel, Gölcük ilçesi köy muhtarlarıyla Aşiyan tesislerinde bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirdi.
Toplantıda Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral, İl Genel Meclis Üyesi Ömer Uzuner, Belediye Meclis Üyesi Nazım Usta, AK Parti Gölcük İlçe Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Serkan Ateş, İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Şişman ve Sinan İşeri de katıldılar. AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel, toplantıda yaptığı konuşmada “Gölcük’e yapılacak olan yatırımlar sürdürülebilir kalkınma ilkelerine uyumlu olmalı ve ekosisteme kesinlikle zarar vermemelidir. Bu anlamda kentimize yapılan tüm ekonomik yatırımların insan hayatını ve konforunu nasıl etkilediği bizleri yakından ilgilendirir” dedi. Başkan Yücel sözlerinin devamında “Bu yönde Gölcük için ortak hareket etmeli, kentimizin menfaatleri doğrultusunda yapıcı, tutarlı ve doğru kararlar alarak bu kararlar doğrultusunda dik durmalıyız” şeklinde konuştu.
GELECEK KUŞAKLARI DÜŞÜNÜYORUZ
“Bizler insanı ve insan hayatını merkezde tutan bir siyasi partinin mensuplarıyız. AK Parti İlçe teşkilatı olarak Gölcük’te ekonomik büyüme ve gelişimi temel olan, insanın yaşam kalitesinin artıran, gelecek kuşakların bile hak ve hukukunu gözeten, doğal, tarihi ve kültürel mirasımıza sahip çıkan bir anlayışın mensuplarıyız” ifadesini kullandı. Başkan Yücel “Bizler; ülkemizin olduğu kadar kentimizin de gelişmesi, kalkınması için her türlü girişime destek verir, yanında oluruz. Muhakkak ki kentimizin ekonomik gelişmesine katkı verecek girişimlerde buna dahildir” dedi.
AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel konuşmasında “Ayrıca son zamanlarda ilçemizin İrşadiye Köyü sınırları içinde bazalt ocağı projesi işletileceği yönünde çalışmalar yapıldığı bilgileri herkesin malumudur. Ocak işletildiğinde İrşadiye, Mamuriye, Siretiye, İcadiye köylerimiz olumsuz olarak çok ciddi biçimde etkilenecektir. Bu olumsuzluklar içerisinde ayrıca, Hisardere’nin yan kolları ve Ayıdere ve yan kolları yok olacaktır. Köy yollarımız zarar görecek, tam anlamıyla tahrip olacaktır. Patlamalarda ve işletme esnasında doğan gürültü çevrede yaşamı olumsuz etkileyeceği gibi doğal turizm potansiyelimizi yok edecektir. Deprem bölgesinde olmamız nedeni ile patlamaların zeminde yarattığı etkiler birçok problemi beraberinde getirecektir. Doğal su kaynaklarımız yok olacaktır.
AĞAÇLARIMIZ YOK OLACAK
Dünyanın en kalitelisi olduğu TEMA yetkililerince belirlenen kayın ağaçlarımız yok olacaktır. Bölgemiz hafriyat, katı, sıvı ve yağ atıkları sorunu yaşayacaktır. Ortaya çıkan toz, işletme esnasındaki gürültüler, yaratacağı trafik ve daha birçok olumsuz faktörler nedeni ile; Gölcük’te topografya bozulacak, yeşil bitki örtümüz ortadan kalkacak, toz, gürültü/vibrasyon, atık ve görsel kirlilik gibi önemli evresel etkiler oluşacaktır. Ayrıca; gerçekleştirilmesi planlanan faaliyet alanı yaşam alanlarına çok yakın mesafede olduğundan çevresel etkilerin bu alanları etkilemesi kaçınılmaz olacaktır. Gölcük köyleri bitki örtüsü ve doğal güzellik olarak Türkiye’nin en görülmeye değer en güzel köyleri arasındadır.
GELECEĞİN TURİZM KENTİ
Gölcük geleceğini turizm kenti olmaya planlayan bir kenttir. Bu nedenle çevremizi, doğamızı, yeşil görüntümüzü, suyumuzu tahrip edecek, insanımızın ve gelecek kuşaklarımızın sosyal yaşamını derinden etkileyecek bu türden girişimlerin Gölcük için tam anlamıyla geri kalmışlığa, sosyal çöküntüye, ekonomik yıkıma neden olacağını düşünüyoruz. Bu nedenle İrşadiye köyümüz sınırları içinde açılması düşünülen bazalt ocağına kentimizin çıkarları doğrultusunda karşı olacağımızı belirtiyor, ruhsat verilmemesini talep ediyorum” dedi.
Başkan Yücel’in bu açıklamalarına Gölcük Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral da bir konuşma yaparak “Köy muhtarları olarak yapılması gereken ne varsa tüm yazışma ve diğer çalışmalara hep birlikte varız. Gerekli bakanlığa ve tüm mercilere yazışma veya tertip edilecek görüşme ziyaretlerine hazırız” dedi. Saral ayrıca “Köy muhtarları olarak bu konudaki endişe duyduğumuz olumsuzlukları içeren yazılı dilekçelerimizi de Bakanlığa ve tüm mercilere ulaştıracağız” dedi.

26 Mart 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR