Erbakan Vakfı Kartepe'de Çepil ile devam dedi

Bir yıl önce Milli Görüş Lideri Merhum Necmettin Erbakan adına evlatları tarafından kurulan Erbakan Vakfı çok kısa bir süre içerisinde Türkiye’nin bi...

BÜYÜT

Bir yıl önce Milli Görüş Lideri Merhum Necmettin Erbakan adına evlatları tarafından kurulan Erbakan Vakfı çok kısa bir süre içerisinde Türkiye’nin bir çok ilinde ve hatta Avrupa’da teşkilatlanmasını hızla tamamladı. Erbakan Vakfı en hızlı teşkilat kurma çalışmasını Kocaeli ilinde gerçekleştirdi.

Kartepe ilçesi kurucu başkanı olan Cevdet Çepil, yapılan istişare sonucunda tekrar göreve layık görüldü. Yoğun katılımla gerçekleşen istişare toplantısına Erbakan Vakfı Marmara Bölge Başkanı Mehmet Aras ve İl Yönetim Kurulu üyesi İbrahim Şenmemiş de katıldı.

İlçe Başkanı Cevdet Çepil; istişarede kendilerine güvenerek tekrar göreve getiren teşkilat mensuplarına teşekkür ederek “Artık bundan sonra Erbakan Vakfı Kartepe’de bir milat başlangıcının olacaktır. Hiçbir milli görüşçünün dışarıda kalma lüksü yoktur bilakis tüm katmanları kucaklayacak bir yönetimin oluşması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Çepil konuşmasını şöyle sürdürdü, “Erbakan Vakfı, liderine bağlı Milli Görüş prensipleri ve çizgisinde yola devam edeceğini Erbakan fikriyatının daima önemini anlatan eleştiri değil aynı zamanda çözüm önerileriyle gündeme damga buran bir fikir ve aksiyon hareketi olacaktır.

Milli Görüş ve Erbakan’ın ülke ve dünya insanlığı için ne anlama geldiğini yeni nesillere en iyi şekilde anlatmak için var gücümüzle teşkilat olarak çalışacağız. Vakıf yönetimine katılmak için yoğun bir ilgi var. Bunların da tamamı değerlendirilecek, kapsayıcı ve kucaklayıcı olunacaktır”

Toplantıda bir konuşma yapan Marmara Bölge Başkanı Mehmet Aras, İstişarenin hayırlı olmasını temenni ederek konuşmasına başladı. Aras, Milli Görüşün önemine dikkat çekerek, “Milli Görüşün olmazsa olmazı önce ahlak ve maneviyattır” dedi.

19 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR