Fındıkzade Yurdu, satılıyor

Kocaeli İl Genel Meclisi’nin temmuz ayı toplantısı, meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştiİl Genel Meclisi Temmuz ayı toplantısının ana gündem madd...

BÜYÜT

Kocaeli İl Genel Meclisi’nin temmuz ayı toplantısı, meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleşti
İl Genel Meclisi Temmuz ayı toplantısının ana gündem maddesi İstanbul Fındıkzade Kız Yurdunun satışı görüşmeleriydi. Meclis Başkanı Fahim Kılıç’ın yoklama alması ve gündemi okumasının ardından tartışılmaya başlanan Fındıkzade Yurdu görüşmelerinde zaman zaman sert tartışmalar yaşandı. Mecliste ilk olarak öz alan CHP meclis üyesi Mehmet Kaçar, “Bugün 2 Temmuz. Yıllar önce diri diri yakılarak can veren arkadaşlarımızı saygı ile anıyoruz. Bu olaya müdahale etmekte geç kalan devlet tam bir acizlik yapmıştır. Artık bu tür olayların olmamasını diliyoruz. Üst düzeyde özgürlüklerin ve demokrasinin olmasını talep ediyoruz’’ açıklamasında bulundu.
CHP OLARAK SATILMASINA KARŞIYIZ
Fındıkzade Yurdu görüşmelerinde AKP’li meclis üyeleri satış konusunda srarlı davranırken, CHP’li meclis üyeleri ise faydalı bir şekilde kullanılması, onarılıp kiralanmasından yana olduklarını belirtti. Kaçar; “Yaklaşık 4 aydan bu yana binanın kiralanması ile ilgili görüştük. Tam bu konu üzerinde ortak düşünceye vardık derken, kiralanması bir anda iptal oldu ve bir alıcının ortaya çıkması ile satışı gündeme geldi. Bakıyorum ki siz burayı satmayı kafanıza koymuşsunuz biz CHP grubu olarak daha yarar getirecek en iyi şekilde kullanılmasından yanayız.
YAHNİ YAPMAK İSTİYORLAR
Onarılıp kiraya verilmesi ile Kocaeli daha kazançlı bir duruma geçecektir. Sonuçta burada bir oylama yapacağız ve karara da saygı duyacağız’’ dedi. Ayrıca Mehmet Kaçar, ‘’Bir örnekle durumu açıklamaya çalıştı. Arkadaşlar elimizde çok güzel bir tavuk var. Gelin biz bundan yararlanalım yumurtasını değerlendirelim ama görüyorum ki siz AKP’liler bu tavuğu kesip yahni yapmak peşindesiniz. İyi düşünün öyle karar verin. Biz burada Kocaeli halkını temsil ediyoruz. Her şey uçar gider ancak bu yazılanlar kalır’’ dedi.
GRUP OLARAK RET OYU
KULLANDIĞIMIZI YAZIN
Karşılıklı tartışmaların ardından Meclis Başkanı Fehim Kılıç konuyu mecliste oylamaya sundu. Yapılan oylama sonucunda AKP parti meclis üyelerinin oy çokluğu ile satışına karar verildi. Kararın ardından gruplar arasında tartışmalar sürdü. CHP grubu kararın altına grup olarak red oyu verdiklerinin yazılmasını talep ederken meclis başkanı ise red otu kullananların tek tek isimlerinin alınarak rapora geçeceğini bildirdi.

03 Temmuz 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR