Duyar: BBP bir duruş sergiledi

12. Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ile ilgili BBP Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Serhat Duyar'ın yazılı açıklama yaptı. Duyar şu değerlendirmede bulun...

12. Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ile ilgili BBP Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Serhat Duyar'ın yazılı açıklama yaptı. Duyar şu değerlendirmede bulundu; Milletimiz bir tercih yapmıştır. Milletimizin tercihine saygılıyız. Herkesin, herkesimin saygılı olması gerekmektedir. Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu centilmen bir duruş sergilemiştir. Uzlaşmacı ve kucaklayıcı tavrı İhsanoğluna oy vermeyenlerden dahi teveccüh kazandırmıştır.

 

BBP TAVIR SERGİLEDİ

Büyük Birlik Partisi bir tavır sergilemiştir. Parti Kurullarında almış olduğu istişarenin arkasında durmuş ve çalışmalarını bu yönde sürdürmüştür. Muhsin Başkanımızın şahadet sürecinin aydınlatılmamış olması, adı çözüm süreci denilen süreçteki hatalar, ülkemizin demokratik bir anayasaya kavuşmaması yönünde tespitlerimiz ile uyarımız olmuştur. Kararımızın sonrasında yaşananlara bakıldığında kararımızın etkili olduğu aşikârdır. Maksat hasıl olmuştur. İstişare sonucunda alınan kararımız gereği çalışma gösteren bütün teşkilatlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.


DEVLET İMKANLARI
Cumhurbaşkanlığı seçimi süresince yaşanan bazı olayların üzerinde durmak isterim. İktidar Partisi tarafından STK ve Dini Cemaatler karar ve tavır almaya zorlandı. Alınan kararlar deklare edilmesi konusunda baskılar yapıldı. Belediye Başkanları teşkilatlarının önünde bir çalışma sergiledi böylece devletin gücü ve imkanları ortaya sürüldü. Ramazan Ayı içerisinde Belediyeler tarafından yapılan iftarlar seçim propagandasına dönüştü. Bu yapılanlar çerçevesinde Devletin bütün imkanlarının seferber edildiğini bir kez daha hatırlatmak isterim.
 

KARARA SAYGILIYIZ

Katılım oranının azlığı ve iptal geçersiz oy oranının geçtiğimiz seçimlere nazaran artış göstermesini de bir tepki olarak değerlendirilmeli. Milletimizin bir kısmı bu yöntemle sonuç alınamayacağına inanmakta ve bunun tepkisini ortaya koymuştur. Türkiye acil Demokratik sivil anayasaya kavuşmalı, seçim kanunu ve siyasi partiler yasası değiştirilmeli. Ayrıca siyasette kullanılan para şeffaflaşmalı. Belediyelerin imkânlarının, Belediyelerin  iştiraklerinin imkanları siyasette kullanılmasının önüne geçilmeli. Sonuç olarak Milletimiz kararını vermiştir. Bizlerde bu karara saygılıyız. Cumhurbaşkanlığı seçimlere kentimize, milletimize ve camiamıza hayırlı olsun.”

11 Ağustos 2014 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

alperen - yirmi yıllıkduruşunu öncealçattınız sora kendinizebenzetip çukurlştırdınız

Yanıtla . 0Beğen 11 Ağustos 16:02
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR