Tüpraş Lisesi’nden bir proje daha

        Başiskele ilçesinin başarılı okullarından Karşıyaka Tüpraş Çok Programlı Teknik Lise 2006 yılından beri sürdürdüğü Avrupa projelerine, 2014-20...

BÜYÜT

 

 

 

 

Başiskele ilçesinin başarılı okullarından Karşıyaka Tüpraş Çok Programlı Teknik Lise 2006 yılından beri sürdürdüğü Avrupa projelerine, 2014-2015 eğitim öğretim yılında bir yenisini daha ekledi. “Geleceğim İçin Pratik Eğitimimi Avrupa'da Yapıyorum” adlı proje ile yeni bir başarıya daha imza atan okul, yaklaşık 500 projenin başvurduğu hibe programından Kocaeli’de kazanan ilk, okul olma özelliğini taşıyor.

 

İŞ PİYASASINDAKİ KULLANIMLARINI

Projenin koordinatörü ve aynı zamanda okulun Müdür Yardımcısı Hüseyin Gürlagap, projenin içeriğinden bahsederek, “Katılımcıların okulumuzda gördükleri uygulamalı mesleki eğitimlerini ve bunların iş piyasasındaki kullanımlarını, Avrupa okulları ve meslek kuruluşlarında görmek, bu mesleki deneyimi kendi kurumlarına aktarmalarını amaçladık” dedi.

 

YÜKSEK YETERLİLİĞE SAHİP

Sözlerini sürdüren Gürlagap, “Buna bağlı olarak Leonardo Da Vinci Hareketlilik programı ve ulusal hedefler doğrultusunda; Avrupa işbirliğinin teşvik edilmesi, Avrupalılık, kalite ve yenilikçilik kavramlarının anlaşılarak benimsenmesi hedeflenmektedir. Öncelikli amacımız; piyasa koşullarının talep ettiği yüksek yeterliliğe sahip gençler yetiştirmektir” şeklinde konuştu.

 

4’ER HAFTALIK İKİ AKIŞ

Proje kapsamında ekip; EscolaTécnica de Imagem e ComunicaçãoAplicada (ETIC)Teknik Okulu ile yapmış olduğu görüşmeler neticesinde 20 öğrenci, 2 refakatçi öğretmen eşliğinde 1 Mayıs – 31 Mayıs tarihlerinde Portekiz'e; Çek Budejovice   Teknik Okulu ile yapmış olduğu görüşmeler neticesinde de 20 öğrenci, 2 refakatçi öğretmen eşliğinde 1 Temmuz  – 31 Temmuz tarihlerinde de Çek Cumhuriyetine 4’er haftalık iki akış gerçekleştirmiş oldu.   

17 Temmuz 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR