Gölcük Rahvan’ın Başkenti!..

PROTOKOL DE İLGİ GÖSTERDİ Yarışları izlemek üzere Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Belediyesi Genel Koor...

PROTOKOL DE İLGİ GÖSTERDİ

Yarışları izlemek üzere Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Belediyesi Genel Koordinatörü Nihat Abiş, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Ak Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Muhyettin Yıldırım, Rahvan At Yarışları Ağası Kemal Dönge, Değirmendere Rahvan Atçılar ve Yetiştiricileri Kulübü Derneği Başkanı Osman Kalyoncu, ilçe halkı ve çevre illerden gelen çok sayıda vatandaş katıldı.

 

BAYANLAR DA ATA BİNDİ

Gölcük Saraylı 17 Ağustos Mezarlığı yanındaki 17 Ağustos Koşu Parkuru’nda yapılan Rahvan At Yarışları İhsaniye Koşusu’na toplam 90 at katıldı. Her zaman olduğu gibi yarışlar yapılan duanın ardından başladı. Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan, at sahiplerinin ve atların rahatlığı için yapılan Rahvan At Bakım ve Konaklama Tesisi de her yönüyle katılımcıların hizmetinde onların rahat konaklayabilmelerine imkan sağladı. Yarışlar Baş, Başaltı, Büyük Orta, Küçük Orta, Deste Boy, Dörtlü Taylar, Üçlü Taylar, İthal atlar ve Köylü Dörtnal olmak üzere 9 dalda yapıldı. Ayrıca bu sene bir ilk olma özelliği taşıyan bir yarışa imza atıldı. Bu yarışta ilk defa bayan atçılar da yarışarak, Rahvan At Yarışlarına yeni bir heyecan daha getirilmiş oldu.

 

ELLİBEŞ TEŞEKRÜR ETTİ

Rahvan At Yarışları’nı izlemeye gelen vatandaşlar ve yarışçılara hitaben bir konuşma yapan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş “Gölcük’te bu spora önem veren çok insanımız var. Onların bu geleneksel sporumuza verdiği katkılar tartışılmaz. Biz de Belediye olarak dostlarımızın, hemşerilerimizin gönülden destekledikleri bu spora bir nebze olsun katkı koyalım istiyoruz. Bilindiği üzere sahamız ve konaklama tesisimiz mükemmel. Türkiye genelinde sadece İlçemizde her yıl 3 defa tertip edilen Rahvan At Yarışlarını organize ediyoruz.Sezonun son yarışı olan İhsaniye Koşusunu düzenlemenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu vesileyle uzaktan, yakından buraya teşrif eden tüm dostlarımıza ve sporcularımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

Dereceye giren atlar:

 

 

BAŞATLAR

1.Metehan Kölemenoğlu

2.Hasan Aslandağ

3.İsmail Oka

BAŞALTI ATLAR

1.Erdoğan Harman

2.Mehmet Barut

3.Kadir Demir

BÜYÜKORTA ATLAR

1.Aşcı Halil İbrahim

2.Hakan Uğur

 

KÜÇÜKORTA ATLAR

1.Recep Şimşir

2.Mesut Akarer

3.İrfan Sevindik

 

4’LÜ TAYLAR

1.Metehan Kölemenoğlu

2.Mehmet Barut

3.Ekrem Akıncı

 

3’LÜ TAYLAR

1.Mehmet Barut

2.Halil Pekcanlı

3.Gündoğan Kurumlu

 

İTHAL ATLAR

1.Metehan Kölemenoğlu

2.Ergüven Sevim

KÖYLÜ DÖRTNAL

1.Engin Kesdoğan

2.Engin İpek

3.Engin Kesdoğan

 

DESTE ATLAR

1.Ahçı Halil İbrahim

2.Hasan Aslandağ

3.Okan Karademir

 

BAYANLAR KOŞUSU

 

Melike Özpınar
Büşra Yılmaz
Berre Ardınç
Ayşenur Tokmak

 

 

 

27 Eylül 2016 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR