Saray’a zehirli tuzak!

“The Kid burası İstanbul efendi gibi teslim ol!” Filinta’nın dün akşam yayınlanan 8. Bölümünde şunlar oldu: Güney Amerika’dan yola çıkan 5 kişilik...

BÜYÜT

“The Kid burası İstanbul efendi gibi teslim ol!”

Filinta’nın dün akşam yayınlanan 8. Bölümünde şunlar oldu: Güney Amerika’dan yola çıkan 5 kişilik heyet, Kuzey Amerikalılarla olan savaşlarında kaybettikleri güçlerini kazanmak üzere ‘İstanbul’un güç, hırs’ timsali Boris Zaharyas’tan silah almak için İstanbul’a gelirler. Kuzey Amerika adına çalışan ‘The Kid’ lakaplı azılı katil onların peşine düşer ve onların bu alışverişini engelleyerek bir bir öldürür ve İstanbul yine bir olayın ve cinayetin merkezi olur. Dün akşam yayınlanan bölümün en özel ve güzel sahneler arasında neler olduğuna bakarsak; Amerikalı kovboy The Kid ‘i oynayan Onur Şenay’ ve ‘Filinta Mustafa’nın (Onur Tuna) karşılıklı düello sahneleriydi. “The Kid burası İstanbul efendi gibi teslim ol!” sözünü söyledikten ‘The Kid’ tarafından kalbinden vurulan Filinta Mustafa’yı, dizinin mucidi olan ‘Foto Abdullah’ın (Kamil Güler) çelik yeleği korudu. Ve Filinta Mustafa, Kuzey Amerika’nın azılı katilini alnının ortasından vurarak öldürdü.


Boris Zaharyas hedefine adım adım yaklaşıyor!

Filinta’ nın can alıcı sahnelerinden bir diğeri de Boris Zaharyas’ın, Devletin Bankasını kurmak konusunda hırsını bir üst seviyeye taşıdığı sahnelerde Padişah’ın (Bülent Alkış) kızı Neslihan’ı (Duru Alkış) zehirlemek üzere özel işlerinde kullandığı Azize (Naz Elmas) yoluyla gerçekleştirdiği entrika oldu. Neslihan Sultan’ın dadısını öldüren ve küçük Sultanın da hastalanmasına Azize yoluyla sebep olan Boris Zaharyas’ın , Padişah’ın evine gönderdiği doktor sayesinde kızını kurtarması, kendi planlarına da adım adım ulaşması dizinin en çarpıcı sahneleri arasındaydı. Kendi kızı Duru ile oynayan Padişah’ın, oyuncu Bülent Alkış’ın bu sahnede kızının hastalığı için döktüğü gözyaşları, hem içe işleyen hem de bir Padişah’ın durum ne olursa olsun şefkatini ve sevgisini bir baba olarak seyirciye yansıttığı özel ve dokunaklı sahneler arasındaydı…Bu çarpıcı sahnenin devamında yer alan Boris’in Azize’den temin etmesini istediği bir diğer zehir ise, kızı Lara Zaharyas’ın aşık olduğu ve evlerine yemeğe davet ettiği Filinta Mustafa’ya karşı kullanıp kullanmayacağının soru işareti olarak dizinin bölüm finali olarak ekrana yansıdı.


Boynundaki ilmek sıkı, omuzundaki yükün ağırdır aslanım. Üzmeyesin, üzülmeyesin!

Filinta Mustafa’nın bir yıllık özgürlük anlaşması ve ne için dışarıda olduğu konusu yine babası gibi sevdiği ve saygı duyduğu Kadı Gıyaseddin tarafından kendisine hatırlatıldı... Lara Zaharyas’la ilişkisini anlayan ve yemeğe gitmeden önce bu durumunu kendisine hatırlatan Kadı Gıyaseddin Hatemi’nin (Mehmet Özgür) endişe dolu sözleri bölümün bir diğer özel sahneleri arasında yer aldı. Kadı Gıyaseddin’in ‘Lara kızımız durumunu biliyor mu? Boynundaki ilmek sıkı, omuzundaki yükün ağırdır aslanım. Üzmeyesin, üzülmeyesin!’ öğüdüne karşılık Filinta Mustafa ve Lara aşk’ı dizinin ‘İmkansız Aşk’ın, mutluluk mu mutsuzluk mu getireceği seyircinin sosyal medyada en çok konuştuğu konular arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra, Kadı Gıyaseddin’in Hemşire olan ve Vakıfta Lara ile çalışmaya başlayan kız kardeşi Hatice’nin (Ceren Yılmaz), Mustafa’ya karşı duyduğu gizli hayranlığı ve aşk’ının da ilerleyen bölümlerde nereye varacağını göreceğiz.

Senaryosunu Altuğ Küçük’ün üstlendiği, Onur Tuna, Serhat Tutumluer, Mehmet Özgür, Damla Aslanalp, Naz Elmas, Kayra Şenocak, Yosi Mizrahi, Hakan Yufkacıgil, Bülent Alkış, Kamil Güler, Reshad Strik , Serhan Ernak, Kemal Zeydan, Ceren Yılmaz, Feyza Işık, Umut Kırcalı, Ceyhun Ergin, Çağrı Erceber gibi tiyatro, sinema ve dizi dünyasının sağlam oyuncu kadrosunu bir araya toplayan Filinta; 17 Şubat Salı ve her Salı 20.00’de TRT1’de!

11 Şubat 2015 Kocaeli- Kültür-Sanat


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR