MHP’DE BİRLİK MESAJLARI VERİLDİ

MHP Derince İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen yemekte herkes birlik ve beraberlik mesajı verdi. MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, her adaya...

BÜYÜT

MHP Derince İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen yemekte herkes birlik ve beraberlik mesajı verdi. MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, her adaya eşit mesafede olduğunu söyledi

MHP Derinde İlçe Teşkilatı tarafından Antikkapı’da “Dayanışma ve Kaynaşma Yemeği” düzenlendi. Yemeğe Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İzmit İlçe Başkanı Kaan Dilmen, Gebze İlçe Başkanı Nusret Acur, Kandıra İlçe Başkanı Zekeriya Bayrakdar, Kartepe İlçe Başkanı Taner Karagül, Ülkü Ocakları Başkanı Ramazan Çakırca, Erzurumlular Dernek Başkanı Avni Gözütok, eski Milletvekili Kemal Köse, Şanbaz Yıldız, milletvekili adayı Hilal Elmas, ilçe yöneticileri ve il delegeleri katıldı. İl başkan adaylarından Ruhi Çavdar’ın katılmaması dikkat çekti.

AVUÇLARINI YALARLAR

Gecenin açılış konuşması Derince İlçe Başkanı Emin Şimşek yaptı. Şimşek, “Birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır. Bundan dolayı 10. il kongresi öncesinde birlik ve beraberlik mesajı vermek adına bir araya geldik. Her dönem seçim süreçlerinde dışarından birilerinin yönlendirilmesiyle içimizi fitne sokulmak istenmektedir. Bu adamlar var oldu, olacaktır. Ne kadar birbirimize bağırırsak bağıralım bir ay sonra yeniden bir arada olacağız. Kimse yapılacak olan il kongresinin altında bir şey beklemesin, avuçlarını yalarlar. Aday olanlar bundan sonra da aynı şekilde devam edeceklerdir. Her zaman her adayımıza aynı mesafede bulunuyoruz” dedi.

4 BELEDİYE, 4 VEKİL
Yemekte il başkan adayları alfabetik sıraya göre kürsüye çıktılar. İl Başkan adayı Aydın Ünlü, “3 Haziran’da 10.il kongresi yapılacaktır. 2014 seçimlerinde çalışacak ekibin oluşması anlamına gelmektedir. Bu bir bayrak yarışıdır. Demokratik bir yarış yaşanmaktadır. Demokratik yarış yapıyoruz diyen siyasi partilerden daha fazla demokrasi içerisindeyiz. Bu doğum sancısı 2014 başarısının habercisidir. Ülkücüler iktidara açtır. Ülkücüler ülkeyi yönetmeye hazırdır. Yıkılmayan tek kale TC’dir. Biz kavga etmeden yolumuza devam etmeliyiz. Yeni yönetimin hedefi bu olmalıdır. 2014 seçimlerinde 4 belediye ve 4 milletvekili hedeflenmelidir” dedi.

İLK KONUŞMAM

Fikret Yalçınöz da yaptığı konuşmada, “Bu kürsüde ilk konuşmamdır. Diğer arkadaşlar gibi adaylık konusunda pek tecrübemiz yok. Nezih bir ortamda konuşmanın nasıl olacağını bilmiyorum. Delege olanların görevlerinin ne kadar önemli olduğunu herkes biliyor. Herkesin yolu açık olsun” dedi.

TÜRKİYE’NİN FOTOĞRAFI

İsmail Kurt yaptığı konuşmada, “Derince İlçe teşkilatı tarafından düzenlenen gecede bir araya geldik. 3 Haziran il başkanlığı seçimleri önemlidir. Marmara bölgesi siyasi partileri iktidar yapmaktadır. Buranın giriş kapısı Kocaeli’dir. Türkiye’nin bir fotoğrafı burasıdır. İl başkan adaylığı için herkes mücadele etmektedir. Mevcut il yönetimi tarafından ellerlinden gelen çalışma yapılmıştır. Siyasi partilerin hedefi vardır. 2011 genel seçimlerini yaşadık. O zaman yaşadığımız zorlukları herkes biliyor. Ancak bu çalışmalar dahi yeterli değildir. Yapılan çalışmalar kırgınlıklar üzerine yapılmamalıdır. Delegelerin derdi MHP’nin iktidar olmasının sağlamalıdır. Yeni yönetim çok önemlidir. Her adayımız çok önemlidir. Projelerinizle yola çıkmalısınız. Birlik ve beraberlik sağlanmalıdır” dedi.

KÖTÜ SÖZ YOK

Eski Milletvekili Kemal Köse ise, “Yıllardır bir arada bulunuyoruz. Birbirimize küçük bir kötü söz bile yok. Evinde veya her yerde kavga eden ülkücü kendi ülküdaşıyla kavga etmeyi aklına bile getirmiyor. Bize düşen görevi yerine getirmeliyiz. Yaşanan darbelerde birçok ülkücü hayatını kaybetmiştir. Bugünkü günlere geldik. Bu sıkıntıyı herkes yaşadı. bugün birbirimizle uğraşmaktan bir adım ileri gidemiyoruz. Birbirimize harcadığımız enerjiyi 3 Haziran sonrasında AKP’ye harcayalım. Harcayalım ki, iktidar olalım.

YOKSULLUK ARTIYOR

Biz birbirimize lazımız. Birbirimize sevelim. Bizim gayemiz Türk milletini layık olduğu yere götürmektir. Yoksulluk giderek artıyor. Birçok insanımız açlık sınırının altında yaşatılıyor. İnsanlık zor durumdayken birbirimizle uğraşmaya vakit olmamalıdır. Kaybedecek zamanımız yoktur. Ülke bölünmesin diye canını ortaya koyan ülkücülerin bu boş uğraşları nedendir? Sorumluluğumuzu bilerek hareket etmeliyiz. Seçim meydanlarında hepimiz elimizden geleni yapacağız. Kazanan ekip MHP’yi hak ettiği yere getirecektir” dedi.

'TEK ADAYDA BİRLEŞİLMELİ'
Çok aday zenginliktir sözünü kabul etmiyorum diyen Köse, “Keşke tek isim üzerinde uzlaşarak hareket edebilsek. Benim adaylığım da bir beklentidir. Ama bence tek bir isim üzerinde uzlaşarak hareket edilmelidir. İktidar partisi şuanda dış güçlerle ortaklaşa bir anayasa yapmaya çalışıyor. Bu birleşmenin önündeki tek engel biziz. Bu yüzden birlik olmalıyız. 5 listeden 1'i kazanacak, 4 liste kaybedecek. Kazanıp kaybetmek önemli değil. Önemli olan MHP'dir" dedi.

'4 ADAY GAFI'
Köse'nin konuşması sırasında yemeğe katılan Milletvekili Türkkan, Köse'den sonra söz aldı. 4 adayımız var diyerek gaf yapan Türkkan, "AK Partinin sonu yaklaşıyor. Eğer doğru adımlar atarsak iktidar bizim ayağımıza gelecek. 4 aday arkadaşımız var, hepsine başarılar dilerim. Ben bu kongre sürecine dahil değilim ve olmayacağım. Olanların da elbette bir bildikleri vardır. Ben gücümü buradaki mücadeleye harcamak istiyorum. Bazı şeyleri çok kumanda etmek doğru değil" dedi.

'EN YAKININIZA BİLE GÜVENMEYİN'

En çok çalışan ilçe Körfez ilçe diyen Türkkan, “Burada ciddi bir mücadele var. Ama beni aday arkadaşlarımdan bir isteğim var. Kendilerine en yakın delegelere bile güvenmeyin. Aydın'ın 100 delegesi varmış, İsmail'in 60 delegesi varmış. Bunlar boş işler. Her gün evlerine ekmek mi bırakıyorsunuz da bu kadar eminsiniz" dedi.

18 Mayıs 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR