Yaz yağmuru, Marmara&'yı serinletti

Başta İstanbul, Kocaeli ve Bursa olmak üzere Marmara ve Batı Karadeniz'de etkili olan sağanak yağış, Ramazan ayında sıcaktan bunalanları serinletti.Ha...

BÜYÜT

Başta İstanbul, Kocaeli ve Bursa olmak üzere Marmara ve Batı Karadeniz'de etkili olan sağanak yağış, Ramazan ayında sıcaktan bunalanları serinletti.

Hava sıcaklıkları 9-10 derece birden düştü. Aniden bastıran yağış sebebiyle yollarda hazırlıksız yakalananlar ıslandı. İstanbul'da sabah işe gitmek için evden çıkanlar, otobüs duraklarına ve köprü altlarına sığındı. Bazı vatandaşlar kafalarını, bulduğu poşet ya da gazetelerle kapatmaya çalışırken bazıları da seyyar satıcılardan şemsiye satın aldı. Bir anda adeta bardaktan boşanırcasına yağan yağmur, Taksim'e gelenleri hazırlıksız yakaladı. Yağmurun şiddetini artırdığı dakikalarda turistlerin, ellerindeki şemsiyelere rağmen, kapalı alanlara koştuğu gözlendi. Bazı vatandaşlar ise sağanak yağış altında çaresizce yürümeyi tercih etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), kent genelinde etkili olan şiddetli yağış sebebiyle oluşan su birikintisi ve su baskınlarına karşı kritik noktalarda çok sayıda ekip bulundurdu. Öte yandan Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, dün Marmara Bölesi'nde etkili olan yağışlı hava kütlesinin, bugün ise kuzey ve iç bölgelere yayılacağını açıkladı. Kuzey ve iç kesimleri parçalı çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu (Sivas, Yozgat, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Aksaray), Doğu Anadolu'nun kuzeyi (Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır), Kahramanmaraş, Osmaniye, Adana'nın iç ve yüksek kesimleri ile sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Bilecik), Batı Karadeniz, Ankara, Çankırı, Eskişehir ve Kütahya çevrelerinde aralıklarla sağanak yağış geçişleri bekleniyor. Yağışlar hafta sonunda etkisini azaltacak. 13 Ağustos Cumartesi günü, Doğu Karadeniz ile lokal olarak Marmara'nın doğusu (Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik) Düzce, Zonguldak, Bartın, İnebolu, Sivas, Kayseri, Erzincan, Kars ve Ardahan çevrelerinde etkili olacak. Yağışlı havanın 14 Ağustos Pazar günü de, Doğu Karadeniz kıyılarında aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının hafta sonunda batı bölgelerden başlayarak (2 ile 4 derece arasında) tekrar artması bekleniyor.

13 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR