1 Mayıs ilimizde de kutlanacak

1 Mayıs İşçi Bayramı’nın hazırlıkları sürüyor. İlimizdeki bazı sendika ve demokratik kitle örgütleri 1 Mayıs’ı Taksim’de kutlayacak. İlimizdeki kutlam...

BÜYÜT

1 Mayıs İşçi Bayramı’nın hazırlıkları sürüyor. İlimizdeki bazı sendika ve demokratik kitle örgütleri 1 Mayıs’ı Taksim’de kutlayacak. İlimizdeki kutlamalar ise saat 13.00’te başlayacak.

1 Mayıs Uluslararası Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü’nü Taksim’de kutlayacak olan sendika ve demokratik kitle örgütleri dün Belediye İş Hanı önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamaya Belediye-İş Sendikası 1 Nolu Şube, Belediye-İş Sendikası 2 Nolu Şube, BES, Dev Sağlık-İş, Genç-Sen, Genel-İş, Teksif Sendikası, Tüm Bel-Sen, Halkevleri, Öğrenci Kolektifleri, SGPH, CHP, EDP, ESP, SDP temsilcileri katıldı. Grup adına basın açıklamasını Tüm Bel-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Karakuş yaptı.

ARAÇ KALDIRILACAK
Karakuş, “Gün küresel sermayenin ve işbirlikçisi AKP’nin doğa, emek ve halk düşmanı saldırılarını geri püskürtme günüdür. İşsizleştirme, güvencesizleştirme, sefalet ücretine mahkum etme politikalarına karşı, insanca yaşam, güvenceli iş ve güvenceli gelecek taleplerini birlikte haykırma günüdür. F Tipi ve diğer cezaevlerinde uygulanan tecride, hasta tutuklu ve hükümlülerin tedavilerinin engellenmesine karşı mücadele günüdür. AKP iktidarının baskı, yasak, gözaltı ve tutuklama terörüne karşı mücadele günüdür” dedi. Taksim mitingine katılmak üzere 08.00’de Perşembe Pazarı alanından otobüs kaldıracaklarını söyleyen Karakuş, işçi ve emekçileri 1 Mayıs’a ve taleplerine sahip çıkmaya davet etti.

EMEP’TEN 1 MAYIS ÇAĞRISI
Öte yandan EMEK Partisi her yıl olduğu gibi bu yıl da 1 Mayıs’ı ilimizde kutlayacak. 1 Mayıs kutlamasının duyurusu için dün Fethiye Caddesi’nde basın açıklaması yapan Emek Partisi İl Başkanı Güner Kizir ile bir grup partili, her yer 1 Mayıs olmalı şiarıyla tüm halkı İzmit merkezinde yapılacak 1 Mayıs kutlamasına davet etti. Kizir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ilimizde yaşanan işsizlik ve sendikal örgütlülüğe yönelen saldırılara dikkat çekerek, her alanda 1 Mayıs kutlamasının önemine vurgu yaptı. Kizir, işçi ve emekçileri Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü olan 1 Mayıs meydanlarına davet etti. Kizir, 1 Mayıs Pazar günü saat 13.00’de Merkez Bankası önünden yürüyüşe geçeceklerini kaydetti.

29 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR