Yeşilay’da bir afiş karşılığında hizmet!

    Yönetim kurulunun tamamı öğretmen olan Yeşilay Kocaeli Şubesi, üniversiteye girmeye hak kazanan tüm öğrencilere ücretsiz olarak tercih hizmeti v...

BÜYÜT

 

 

Yönetim kurulunun tamamı öğretmen olan Yeşilay Kocaeli Şubesi, üniversiteye girmeye hak kazanan tüm öğrencilere ücretsiz olarak tercih hizmeti vermeye başladı. Bu uygulamayı okullarda daha önce de yapan Yeşilay Kocaeli Şubesi, daha çok gence ulaşmak ve onları Yeşilay bürosunda ağırlamak için bu yıl bu uygulamayı Yeşilay'da yapmaya karar verdi.

KARŞILIĞINDA BİR AFİŞ

Yeşilay Kocaeli Şubesi Başkanı Enver Şahin, “Ücretsiz olan uygulamamıza gelen gençleri Yeşilay'a ısındırmak için onlardan sadece bir Yeşilay afişi asmalarını istiyoruz. Bu afişleri mahalle bakkalına, oturduğu binasının panosuna asabilirler. Tercihler 7-17 Temmuz arasında, 10-11 günlük bir süreç içerisinde gerçekleşecektir” şeklinde konuştu.

EN FAZLA 30 TERCİH

YGS sınavından Açık Öğretim Fakültesi veya meslek yüksekokulu tercihi yapmak isteyen öğrencilerin, ilgili bölümden en az 140 puan ve üzeri almış olmaları gerektiğini de vurgulayan Şahin, “Lisans bölümlerine tercih yapmak isteyen öğrencilerimizin ise 180 ve üzeri puan almaları, tercih yapması için yeterli olacaktır. En fazla 30 tercih yapılabilir” dedi. 

13 Temmuz 2014 Kocaeli- GündemYÜKLENİYOR