CHP’li kadınlar Yaşa’yı kınadı

Geçtiğimiz haftalarda Eğitim-Bir-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Hülya Yelok Yaşa’nın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan açıklamasına pa...

Geçtiğimiz haftalarda Eğitim-Bir-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Hülya Yelok Yaşa’nın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan açıklamasına partili kadınlardan tepki geldi. CHP İl Kadın Kolları Sekreteri Yasemin Erim Karaca, dün düzenlediği basın toplantısı ile Eğitim-Bir-Sen yöneticilerini sert sözlerle eleştirdi.

 

“DERTLERİ POPÜLER OLMAK”

Partili kadın yöneticilerin de ilgi gösterdiği basın toplantısında konuşan Yasemin Erim Karaca, “Şimdiye kadar kadınla ilgili her türlü aşağılama yapılırken söz söylemeyenlerin, genel başkanımızın adını kullanarak fosilleşmiş dünya görüşüne sahip, akıl tutulması yaşayan ve sığ düşünen şeklinde yakıştırmalar yapması ve ahlak dersi vermesi demokrasi ve kadın haklarını savunmaktan ziyade popüler olma heveslerinin bir göstergesidir” dedi.

 

“TECAVÜZLERE NEDEN SESİNİZ ÇIKMADI?”

Yasemin Erim Karaca, Yaşa’ya Kılıçdaroğlu’nu eleştirmekten önce toplumda vuku bulan ve infial yaratan olaylara tepki göstermeleri gerektiğini de hatırlatarak, “Kadınlarımıza ve vakfınızın adı karalanmasın diye çocuklarımıza yapılan tacize göz yumuyorsunuz. Ancak oklar size çevrildiğinde kaplan kesiliyorsunuz. Hülya Yelok Yaşa, bir kadın olarak ülkemizdeki olaylara bu kadar duyarlısınız ve ahlak dersi veriyorsunuz, sizden şu sorularımıza da yanıt bekliyoruz. İlçemize en yakın yer olan Çayırova'da 3 yaşında küçücük çocuğa tecavüz edildiğinde neredeydiniz? Karaman'da Ensar Vakfı'nda çocuklara tecavüz edildiğinde neden sesiniz çıkmadı?” diye konuştu.

 

ÇOK SERT SORULAR…

Eleştirel sorularına da devam eden Karaca, “Trabzon Of ilçesi belediye başkan vekili, Trabzon İl Müftülüğü’ndeki kadın görevliye, ‘Bizim kadından alacağımız eğitime ihtiyacımız yok’ deyip mikrofonun sesini kısarak şalteri indirdiğinde neden kınama konuşması yapmadınız? Çorum’da 7 yaşında bir çocuk, babası, ağabeyi ve amcası tarafından tecavüze uğrayıp 12 yaşında babasından hamile kaldığında neden bir basın açıklaması yapmadınız?” açıklamasında bulundu.

 

“RAHATSIZ DEĞİL MİSİNİZ”

Karaca, Yaşa’ya cevap hakkı tanıyan açıklamasının devamında, şu ifadelere yer verdi: “Çok eşliliği savunan Sibel Üresin ‘kocama arkadaşımı tavsiye ettim, istemedi’ dediğinde neden tepkinizi göstermediniz? Ankara'daki bir halk eğitim merkezinde Kur’an kursu çalışanı 7 yaşındaki bir kız çocuğunu istismar ettiği için 36 yıl ile yargılanıyor, ama hala görevinin başında. Bundan rahatsızlık duymuyor musunuz?”

 

“KILIÇDAROĞLU’NUN YANINDAYIZ”

Eğitim-Bir-Sen’e yönelik tepkilerini de dile getiren Karaca, şöyle konuştu: “Biz cumhuriyetçi ve çağdaş Türk kadınları olarak; doğru yanlış ayırt etmeksizin biat kültürüne itaat eden Eğitim-Bir-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Hülya Yelok Yaşa’yı açıklamalarından dolayı kınıyoruz. Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındayız ve destekçisi olmaya devam edeceğiz.” 

11 Nisan 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR