Asiltürk: Yol yapmakla kalkınma olmaz

Saadet Partisi Kocaeli İl Kadın Kolları’nın şubat ayı divan toplantısı Antikkapı Restaurant’ta gerçekleşti. Divana Kadın Kolları Genel Başkanı Ebru A...

Saadet Partisi Kocaeli İl Kadın Kolları’nın şubat ayı divan toplantısı Antikkapı Restaurant’ta gerçekleşti. Divana Kadın Kolları Genel Başkanı Ebru Asiltürk, Genel Merkez Teşkilat Başkanı Ayşe Bölükbaşı, İl Kadın Kolları Başkanı Reyhan Şengün, ilçe kadın kolları başkanları ve partililer katıldı.

 

“SUS PUS DİN OLMAYACAK”

Toplantının açılışında konuşan İl Kadın Kolları Başkanı Reyhan Şengün, türkiye’deki işsizlik sorununun giderek büyüdüğünü söyledi. İnsanlar arasında haksızlığa karşı sus pus olan bir din anlayışının hüküm sürmesinin istendiğini belirten Şengün, “Biz buna isyan ediyoruz. Mücadelemiz adil bir düzen kurulana kadar devam edecektir. 20 bin üye sayısına ulaştık. Uyuşturucuyla mücadele kapsamında yaptığımız kampanya ile 60 bin imza topladık. 3 bin 500 kişi ile birebir görüşerek davamızı anlattık” dedi.

 

80 ÜLKEDE SAVAŞ VAR

Daha sonra konuşan Kadın Kolları Genel Başkanı Ebru Asiltürk ise dünyanın savaş ve kaoslarla yönetilmeye çalışıldığını söyledi, İslam dünyası başta olmak üzere 80 ülkede savaş ve kaos var. 52 milyon insan savaş ve açlık nedeniyle memleketini bırakıp başka yerlere göç etmiş durumda. Afrika'da her 5 çocuktan biri 5 yaşını göremiyor. Kaçırılan çocuklar kaçırılarak fuhuş sektörüne yönlendiriliyor. Dünyada bir yerde açlık sefalet varken, diğer tarafta lüks içinde yaşıyorlar. 85 büyük ailenin mal varlığı dünya ekonomisinin yüzde 80’inin oranına denk geliyor. Bizler işte dünyanın bu adaletsizliğine karşıyız” dedi.

 

“D-8’İ BİZ KURDUK”

Yeni silahlar satılması için çıkarılan savaşlara karşı olduklarının da altını çizen Asiltürk, “Biz adil düzenden yanayız. Adil bir dünya için yeni bir Birleşmiş Milletler kurulmak zorundadır. Saadet Partisi yeni bir dünya kurmak üzere kurulmuş bir partidir. Erbakan Hoca yeni bir dünya kurmak için D8’i kurdu. Hocamızın açtığı bu yolda çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

“ÜÇ TEMEL YANLIŞ”

12 yıllık AKP iktidarı döneminde yapılan faaliyetler hakkında da konuşan Asiltürk, şu ifadelere yer verdi: “Bu sürede 3 temel üzerine kurulmuştur. Birincisi Avrupa Birliği’ne girmek için bütün düzenlemeler buna göre yapılmış. İkincisi, politikalarımızı Amerika'ya göre yapmalıyız anlayışı, üçüncüsü de dünya gerçeğidir diyerek faizi meşrulaştırdılar. Vahşi kapitalizmin önünü açtılar ve insanımızın emeğini sömürmüşlerdir.”

 

“YOL YAPMAKLA KALKINMA OLMAZ”

Asiltürk, sözlerine şöyle devam etti: “Yol yaparak değil bilişim ve teknoloji ile, üretimle ve üretimi desteklemekle kalkınma olur. Açılan tek şey AVM, köprü ve yol, bunlar zaten vatandaşın ihtiyacı olan şeylerdir. Eğitim sisteminde büyük bir çarpıklık vardır. 12 yılda 5 milli eğitim bakanı değişti. İmam hatip okulları açtılar, ancak binalar tek başına bir şey katmaz önemli olan içeriğidir. Son yıllarda hırsızlık ve adam öldürme suçlarında artış çok fazladır. Bunca yaptıklarına karşı yine bir kanun çıkartılmış ve bunlar ikiz yasalar olarak biliniyor. Bu günlerde konuşulan başkanlık sistemi de bölünmenin ve parçalanmanın başlangıcı olacaktır.”

 

"FAİZİ DAYATTILAR"

Türkiye’nin artık faizsiz sistemi konuşmadığını dile getiren Asiltürk, şöyle devam etti: “Genç işsizlik oranı yüzde 10 oldu. Toplam iç ve dış borç 610 milyar dolara ulaştı. AKP'den önce borç 130 milyar dolar iken AKP'de sürekli katlanarak artmıştır. Ekonomik bir işgal altındayız. Ülkemiz yabancı şirketlerinin egemenliği altına girmiş. Ülkemizde açlık sınırı 1250 lira iken asgari ücret 950 liradır. Adaletsiz bir şekilde yapılan paylaşımlardan Kocaeli'de nasibini almıştır.”

 

KOCAELİ’YE HAKSIZLIK YAPILIYOR

Kocaeli ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Asiltürk, “Kocaeli’nin devlete olan katkısı kişi başına 33 bin 620 liradır. En fazla vergiyi bu kent ödüyor. Kişi başına alınan para ise bin 700 lira civarında. Kocaeli haksızlığa uğruyor. Sanayi tesisleri üretim konusunda çok önemlidir. Ancak tesislerinin çevreye verdiği zarar uzun vadede kentin sonunu hazırlar. İnşallah bu kent milli görüş iktidarında sorunlarından arınacaktır” şeklinde konuştu.

 

“BİZ NE YAPACAĞIZ”

Milli görüş iktidarında önceliği ahlak ve maneviyata vereceklerini dile getiren Asiltürk, sözlerini şöyle tamamladı: “Ahlaki ve manevi değerler eğitimin her kademesinde olacak. Sanayi ve kalkınma hamlesi başlatılacak, faiz mikrobundan kurtulacağız. Devlet-millet kaynaşması sağlanacaktır. Ülkenin imkanlarından herkesin adaletli bir paylaşımla faydalanması sağlanacaktır. Bütün çalışmalara, işçiye, memura, emekliye, engelliye insanca yaşama imkanı sağlanacaktır. Şahsiyetli bir dış politika, lider ülke Türkiye ideali ile bağımsız politika uygulanmalıdır” Muharrem İBRAHİMOĞLU

14 Şubat 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR