Küçük: Bu ilk değil sonda olmayacak

Belediye İş Sendikası 1 No’lu Şube Başkanı Sedat Küçük'ün açıklaması:İşçilerin ve emekçilerin geleceğini karartan torba yasa mecliste görüşülürken sus...

BÜYÜT

Belediye İş Sendikası 1 No’lu Şube Başkanı Sedat Küçük'ün açıklaması:
İşçilerin ve emekçilerin geleceğini karartan torba yasa mecliste görüşülürken susan kıdem tazminatı masaya yatırılırken sesini çıkarmayan, yandaş olmaktan gurur duyuyoruz diyen, anlayışın temsilciliğini yapan hizmet iş sendikası Kocaeli şube başkanı İrfan Gün’ ün İsu’ yu basarak, bazı işçi arkadaşlara saldırdığını tokat attığını üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım.

Öncelikle işçiye kalkan bu eli nefretle kınıyorum. Ve Diyorum ki bu ilk değil sonda olmayacak. Sendika olduğunu söyleyen emek örgütü olduğunu söyleyen bir sendikanın başkanı nasıl oluyor da, temsil ettiği üyesi olan işçi arkadaşımıza el kaldırabiliyor. İşçilerin haklarını koruyacağına işçiye saldıran anlayışa dur diyoruz.

14 Aralık 2009 tarihli Habertürk gazetesinin manşetine yansıyan haberi de hatırlamanızı istiyorum. Yevmiyesi kesildiği için sendika başkanından yardım isteyen Konya Büyükşehir Belediyesinde çalışan emekçi arkadaşımız Yılmaz Güldeniz’ e Hizmet iş sendikası Konya şube başkanı Mustafa Baran’ ında tepkisi aynı olmuştu.

İrfan Gün’ ün, Nadir Uslu arkadaşımıza attığı veya attırdığı yumruk için kınıyor ve başta Nadir arkadaşımız olmak üzere tüm işçi arkadaşlarımızdan özür dilemeye davet ediyorum.

İsterdim ki İrfan Gün bu yumruğu torba yasayı çıkaranlara karşı sallasın, isterdim ki İrfan Gün bu yumruğu kıdem tazminatımızı masaya yatıranlara karşı sallasın.

Tarih kabul edilemez olan dayak olayını yazacaktır. Bir kez daha diyorum ki, Kocaeli işçisinden ve Türkiye işçi sınıfından işçiye karşı mafya gibi davrananlar özür dilemelidir.

Belediye İş Sendikası’ nın akçeli işlerle hiç işi olmadı, emekçinin geleceğini düşünen, geleceğe daha sağlıklı yatırım yapılması için var olan bir sendikadır. Bu düşüncelerle tüm Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde ve İsu’ da çalışan emekçi arkadaşlarımı gerçek yuvaları olan Belediye İş Sendikasına dönmeleri yönünde çağrı yapıyoruz.

Ayrıca bu çirkin saldırıya uğrayan işçi arkadaşımız Nadir Uslu’ ya geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

09 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR