BBP Genel Başkanını seçti!

Büyük Birlik Partisi (BBP)'nde, 12 Haziran genel seçimlerinde alınan sonuçlar üzerine genel başkanlıktan istifa eden Yalçın Topçu'nun yerine Genel Sek...

BÜYÜT

Büyük Birlik Partisi (BBP)'nde, 12 Haziran genel seçimlerinde alınan sonuçlar üzerine genel başkanlıktan istifa eden Yalçın Topçu'nun yerine Genel Sekreter Mustafa Destici seçildi.

Olağanüstü kongrede partinin Genel Sekreteri Mustafa Destici ve MKYK üyeleri Yavuz Ağıralioğlu ile Nevzat Yanmaz genel başkanlık için aday oldu. Kongrede 1073 delegeden 639'u oy kullandı. Bu oyların 628'i geçerli sayıldı.

BBP Genel Başkanlığı'na seçilen Mustafa Destici 387, MKYK üyeleri Yavuz Ağıralioğlu 143, Nevzat Yanmaz ise 98 oy aldı. Parti tüzüğü gereği seçimlerde ikinci tura geçildi. Başkanlığa aday olan MKYK üyeleri Yavuz Ağıralioğlu ile Nevzat Yanmaz adaylıktan çekildiklerini açıkladı. Böylece Destici, BBP'nin yeni genel başkanı oldu.

BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ: ''AYNI İNANÇLA, DEMOKRASİDEN, HUKUKTAN, BİREYSEL HAK VE ÖZGÜRLÜKLERDEN YANA OLACAĞIZ''
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, ''Aynı inançla, sorumlu muhalefet anlayışıyla demokrasiden, hukuktan, bireysel hak ve özgürlüklerden yana olacağız'' dedi. Destici Genel Başkanlığa seçilmesinin ardından yaptığı açıklamada, Temmuz ayının tatil ayı olmasına rağmen kongreye gelerek oy kullanan delegelere teşekkür etti. Kongrenin, BBP hareketinin aynı inanç, karar ve azimle devam edeceğinin işaretini verdiğini belirten Destici, ''Aynı inançla, sorumlu muhalefet anlayışıyla demokrasiden, hukuktan, bireysel hak ve özgürlüklerden yana olacağız'' görüşünü dile getirdi.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun koltuğunun kendisi için ''ateşten gömlek'' anlamına geldiğini belirten Destici, bu onurlu görevi layıkı ile yerine getirmek için sonuna kadar çalışacağını bildirdi.

TOPÇU: ''BEN ÇOK MEMNUNUM''
Seçim sonuçlarını Destici ile birlikte yan yana oturarak bekleyen eski Genel Başkan Yalçın Topçu, sonuçtan memnun olduğunu bildirdi. ''Mustafa bey, sadece Başkanlık Divanı üyesi değil bizzat Muhsin Yazıcıoğlu'nun tedrisatından geçmiş biri'' diyen Topçu, Destici'nin hem kamu hem özel sektör tecrübesi olduğunu ve görevini başarıyla yerine getireceğine inandığını kaydetti.

DESTİCİ'NİN ÖZGEÇMİŞİ
Mustafa Destici, 1966 yılında Eskişehirin Günyüzü ilçesi Gecek köyünde doğdu. İlk tahsilini Günyüzü İlçesinde, orta ve lise tahsilini Ankara Merkez İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Mustafa Destici, 1993 yılına kadar öğretmenlik yaptı ve Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Felsefe Tarihi üzerine Yüksek Lisansını tamamladı. 1993 yılında Malatya İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Akademik göreve başladı. Aynı yıl Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Araştırma Görevlisi oldu ve 2000 yılında kadar Gazi Üniversitesi Felsefe Bölümünde Akademisyen olarak görev yaptı. 2000 yılında Tarım Bakanlığına geçti ve 2007 yılına kadar burada çalıştı.

Destici, 1978 yılında Ülkü Ocaklarında göreve başladı. 12 Eylül darbesinden sonra kurulan ilk Ülkücü Gençlik Teşkilatı olan ''Gençlik Kültür Sanat Ocakları''nın Kurucu Genel Başkan Yardımcısı oldu. 1992de Muhsin Yazıcıoğlu'nun Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP)'den ayrılması ile birlikte Nizam-ı Alem Ocaklarında görev alan Mustafa Destici, 2007 yılına kadar Nizam-ı Alem Ocakları ve Alperen Ocaklarında aktif görevlerde bulundu.

Mustafa Destici, 15 Nisan 2007de yapılan 2. Olağanüstü Büyük Kurultayda Muhsin Yazıcıoğlu'nun isteği ile 17 yıllık memuriyet hayatından istifa ederek, Büyük Birlik Partisine katıldı. Destici, Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyeliğine seçilerek, Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu. 9 Kasım 2008 yılında 7. Olağan Büyük Kurultayda MKYK Üyeliğine tekrar seçilen Mustafa Destici, Yazıcıoğlunun isteği üzerine bu sefer Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Destici, Yazıcıoğlunun ölümünden sonra 24 Mayıs 2009da yapılan kurultayda tekrar MKYK Üyeliğine seçilerek, Genel Sekreter oldu. İngilizce ve Arapça bilen ve bugün parti genel başkanlığına seçilen Mustafa Destici, evli ve üç çocuk babası.

05 Temmuz 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR