İzmit Belediyesi’nden Kuruçeşme çıkarması

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, mahallelerdeki eksikleri yerinde belirlemek amacıyla başlattığı mahalle gezilerini aralıksız sürdürüyor. Hızl...

BÜYÜT

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, mahallelerdeki eksikleri yerinde belirlemek amacıyla başlattığı mahalle gezilerini aralıksız sürdürüyor. Hızlı ve sağlıklı kararlar alabilmek için mahallelere ilgili başkan yardımcıları, daire müdürleri ve birim amirleriyle tam kadro giden Başkan Doğan, son olarak Kuruçeşme Fatih Mahallesi’ndeydi. Yaklaşık 4 saat kaldığı Kuruçeşme Fatih Mahallesi’ndeki  incelemelerinde Başkan Doğan’a Belediye Meclis Üyesi İsmail Gün, Başkan Yardımcıları Mehmet Öztürk ve Murat Demir, Fen İşleri Müdürü Adnan Gülyeşil, Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Şener, Park ve Bahçeler Müdürü Şafak Üzümoğlu, Zabıta Müdürü Muhammed Ergin, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Havva Açıkgöz  ile Yapı Kontrol Şube Sorumlusu Ahmet Sipahi eşlik etti. Fatih Mahallesi Muhtarı Musa Temel de 4 saatlik gezi boyunca Başkan Doğan’a bölgenin ihtiyaçları konusunda bilgi verdi.
 
ALİ ÖĞRETMENDEN TEŞEKKÜR
Başkan Doğan, 4 saat boyunca bölgenin iki önemli caddesi olan Muammer Aksoy Caddesi ve Barış Caddesi ile bağlantılı sokaklarında incelemelerde bulundu. Halen devam parke çalışmalarını inceleyen Doğan’a, mahallenin kıdemlilerinden 72 yaşındaki emekli öğretmen Ali Kösali üst yapı çalışmaları nedeniyle teşekkür etti. Ali öğretmen yolların parkelerle kaplanmasının bölgeyi daha da güzelleştirdiğini söyledi. Doğan, mahalle turu sırasında vatandaşlarla da bol bol sohbet etti. Doğan, kız çocuklara oyuncak bebek dağıtarak miniklerin gönlünü aldı. Gezi sırasında Fatih Mahallesi merkez Camii’ne de uğrayan Başkan Doğan, cami derneğinin lokalinde cemaatle çay içip sohbet etti. 
 
YOL KISALDI
Fatih Mahallesi sınırlarındaki Kılıçarslan İlköğretim Okulu öğrencileri mahallelerinde gördükleri Başkan Doğan’ın çevresini sararak adeta bir sevgi seli oluşturdu. Doğan’a taleplerini ileten öğrenciler öncelikle İzmit’teki gibi bir bisiklet yolu istediklerini söylediler. Başkan Doğan çocukların taleplerini dikkatle dinleyerek süreç içersinde tüm eksiklerin tamamlanacağını söyledi. Hizmetlerde önceliğin can güvenliği olduğunun altını çizen Doğan, Barış Caddesi ve Site Sokak arasında yapılan yeni yol bağlantısı sayesinde çocukların okula daha kısa mesafe kat ederek, güvenli biçimde gideceklerini söyledi. Vatandaşların okul çıkışında trafik güvenliği talebini de dinleyen Doğan, bu konuyu Büyükşehir yetkililerine aktaracağını belirtti.
 
KÜLTÜR MERKEZİ GELİYOR
Başkan Doğan, Fatih Mahallesi’ndeki incelemelerinde Kuruçeşme için önemli bir ihtiyaç olan Kültür Merkezi’nin yapılacağı yerde de incelemelerde bulundu. Kuruçeşme Fatih Mahallesi Muhtarı Musa Temel ile bölgeyi gezen Doğan, yapılacak kültür merkezi konusunda kamuoyunu bilgilendirdi. Başkan Doğan projenin bittiğini ve ihale aşamasına gelindiğini söyleyerek “ Belsa’nın devri için Büyükşehir Belediyesi ile yapılan protokol gereği Kuruçeşme için yapılacak kültür merkezinin yapım yükümlülüğü Büyükşehir Belediyesine geçmiştir. Büyükşehir Belediyemiz bu konuda çalışmayı ihale aşamasına getirdi. Kültür Merkezi’nin önümüzdeki yıl hizmete gireceğini tahmin ediyorum” dedi. İçerisinde düğün salonu, spor merkezi, kültürel ve eğitsel çalışmaların yapılacağı bölümlerin de olacağı merkez, yıllardır bir beklenti içinde olan Kuruçeşmelileri de oldukça heyecanlandırıyor. Fatih Mahallesi Muhtarı Musa Temel, düğün salonu taleplerinin karşılığının böyle bir komplekse dönüştürülmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyleyerek, Başkan Doğan’a ve emeği geçenlere teşekkür etti. Başkan Doğan mahalledeki incelemelerinin sonunda Şehit Serkan Çetinkaya Parkı, Fatih Parkı ve kısa bir süre önce hizmete giren Çevre Parkı’nı gezdi.

04 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR