Kartepe’de kaçak yapılar takip altında

“Şimdi Kartepe Zamanı” sloganın verdiği mesajı her alanda benimseyen Kartepe Belediyesi, ilçenin doğal güzelliklerinin korunması yanında kentsel yapı...

BÜYÜT

“Şimdi Kartepe Zamanı” sloganın verdiği mesajı her alanda benimseyen Kartepe Belediyesi, ilçenin doğal güzelliklerinin korunması yanında kentsel yapılaşmasının da imar planlarına uygun gerçekleşmesini hedefliyor. Bu hedeflerine ulaşmak adına Kartepe Belediyesi bünyesinde çalışan Yapı Kontrol Müdürlüğü de kaçak yapılaşmaya karşı bu tür davranışlarda bulunan vatandaşları uyardı.

 

İlçede kaçak yapılaşmanın önünü kesmek vatandaşların mağdur duruma düşmeleri engellemek ve yapı ruhsatına uygun kentsel yapılaşmanın sağlanması hedefiyle çalıştıklarını belirten Yapı Kontrol Müdürü Mustafa Kasımoğlu, “Kartepe genelinde yapılan ruhsatlı yapıların projesine uygun yapılması ile ruhsatsız ve ruhsat eklerine aykırı olarak yapılan yapıların kontrolünü yapmaktayız” dedi.

 

Dağınık bir coğrafyaya sahip Kartepe İlçesi'nde örnek belediyecilik adına yapılaşmanın kontrolü yanında kaçak yapılaşmaya taviz vermeyeceklerini ifade eden Kasımoğlu, “İmar konusunda yasalara uyulmadığı takdirde gerekli tüm yaptırımları uygulayacağız. Ekiplerimizin denetimlerinde kaçak olduğu tespit edilen yapılarla ilgili, mevzuat çerçevesinde işlemler yapılmaktadır” dedi.

 

Başkan Üzülmez’den aldıkları talimat ve yasalar çerçevesinde kaçak yapılaşmaya izin vermeyeceklerini belirten Müdür Kasımoğlu, “Kartepe Belediyesi olarak bizler, yasalara uygun ve belediyenin öngördüğü yapılaşma çerçevesinde yapacakları inşaatlarda halkımıza gereken yasal kolaylığı göstermeye hazır olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak isteriz” dedi.

14 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR