Genç MÜSİAD'da başkan değişmedi

Mevcut başkan Osman Emre Doğan’ın tek aday olduğu genel kurula protokol akını vardı. Milletvekili Aygün, savunma yatırımlarını istemeyen dış güçlerin...

Mevcut başkan Osman Emre Doğan’ın tek aday olduğu genel kurula protokol akını vardı. Milletvekili Aygün, savunma yatırımlarını istemeyen dış güçlerin ülke üzerinde oyun oynadığını söyledi.

 

Genç MÜSİAD’ın 8. olağan genel kurulu önceki gün derneğin İzmit’teki sosyal tesislerinde yapıldı. Mevcut başkan Osman Emre Doğan’ın yeniden başkan olduğu kongreye protokolün de ilgisinin yoğun olması dikkat çekti.

 

BÜYÜK İLGİ VARDI

Kongreye AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Genç MÜSİAD Genel Başkanı Fatih Akbal, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Fatih Akbulut, Pusula Düşünce Derneği Başkanı Volkan Şen, Genç-iz Koordinatörü Enis Göçer, KOSGEB Müdürü Ertuğrul Çetinkaya, KOTO Başkan Yardımcısı Zihni Yılmaz ve MÜSİAD üyeleri katıldı.

 

15 KİŞİLİK YÖNETİM

Yapılan genel kurul ile Genç MÜSİAD’ın 15 kişilik yönetimi belirlendi. Yeni yönetimin gelecek hafta düzenlenecek olan bir toplantı ile tanıtımının yapılacağı belirtildi. Kongrede konuşan MÜSİAD Kocaeli Şube Başkanı Recep Bilal Şengün gençlerin hedeflerini daha ileriye taşımaları gerektiğini söyleyerek şunları kaydetti:

 

“MÜSİAD BİR ÜNİVERSİTEDİR”

“Dünyada Müslümanlar üzerine oyunlar oynanıyor. Bu oyunlara Genç MÜSİAD’lılar hep görevde olacak. Gençlerimize sahip çıkmanın mücadelesini veriyoruz. MÜSİAD bir üniversitedir ve Genç MÜSİAD bu üniversiteye hazırlıktır. Bizler bu halkayı daha da genişleteceğiz. Gelecek hafta yapılacak kongrede son kez konuşacağım. Hakkınızı helal edin” dedi.

 

“İŞ ADAMI YETİŞTİRİYORUZ”

Genç MÜSİAD Kocaeli Şube Başkanı Osman Emre Doğan ise, “MÜSİAD bir okul gibi. Geleceğin iş adamlarını yetiştiriyor ve hayata hazırlıyoruz. MÜSİAD birbirine güvenen insanlar arasında ticaret yapılması olayıdır. Bizler sadece yerel anlamda hizmet veren bir kurum değiliz. Türkiye’de 38, Avrupa’da 11 şubesi ile bölgemizde, ülkemizde ve dünyada faaliyet gösterme çabası içindeyiz. Anadolu’dan çıkan insanların hayata atılmalarına imkan sağlıyoruz” diye konuştu.

 

“EKONOMİYE BEREKET KATTIK”

Genç MÜSİAD Genel Başkanı Faruk Akbal ise, derneğin insanı merkeze koyan bir kurum olduğunu söyledi. Akbal şöyle konuştu: “MÜSİAD ekonomiyi bereketle taçlandırmıştır. Kapitalizm karşısında ezilmemiştir. İnsanları tüketim toplumu olarak değil, önce insan olarak gören bir kurumdur. İşte MÜSİAD ekonomiye farklı bir bakış açı getiren bir kurum olmuştur.”

 

“MÜSİAD GÖZÜMÜ AÇTI”

Milletvekili Zeki Aygün ise, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “MÜSİAD, üye olduğumda göz kapaklarımın açılmasını sağladı. Dünyada bir ekonomik savaş var. Bir istikbal savaşı veriyoruz. Dengeli bir ekonomik sisteme hakim olabilmenin yolu MÜSİAD’dan geçiyor. Türkiye bir zamanlar gelirinin yüzde 80’ini faize verirken şimdi ise bu oranı hizmete aktarıyoruz. Savunma sanayinde dışarıdan aldığımız ne varsa şimdi kendimiz yapıyoruz. Bu başarıları dış güçler istemiyor. Hükümetimize karşı her türlü saldırıyı yaptılar. Ülkeyi kalkındıracak yatırımlara karşı çıktılar. Gençliğimiz ülkemize karşı oynanan oyunları görmelidir. İslam aleminde akan kana kimse sesini çıkarmazken, 12 Avrupalı ölünce dünyayı ayağa kaldırdılar” Muharrem İBRAHİMOĞLU

 

GENÇ MÜSİAD YÖNETİMİ

Osman Emre Doğan

Emre Çelik

Anıl Almaz

Emre Arık

Eren Yazıcıoğlu

Ergin Yaman

Esra Hatipoğlu

Hümeyra İşbilen

Mehmet Emin Alkan

Merve Ayten

Merve Aydın

Muhammet Seydaoğlu

Muhammet Tetik

Yunus Misketoğlu

Ömer Faruk Durgun

Ömer Tekeş

18 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR