Korkmaz: Yol var, yolsuzluk yok

Yeni mahalle başkanlarının atama töreninde muhalefete yüklenen AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, “AK Parti hükümetini yolsuzlukla suçlayarak o...

BÜYÜT

Yeni mahalle başkanlarının atama töreninde muhalefete yüklenen AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, “AK Parti hükümetini yolsuzlukla suçlayarak oy peşinde koşanlar aynada kendine baksın. Biz halkı kandırmıyoruz. MHP gibi birbirimize mezar taşı göndererek, CHP gibi ön seçim yaptık deyip arkasından sandık sonuçlarını değiştirerek siyaset yapmıyoruz” dedi.

 

AKP İzmit İlçe’nin geçen ay gerçekleşen olağan genel kurulunun ardından boş olan mahalle başkanlıklarına atama yapıldı. Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Yusuf Yıldız tarafından yapılan açıklamaya göre, ilçe yönetimine giren Karabaş Mahalle Başkanı Ali Galip Göktürk’ün yerine Bülent Doğan, Cedit Mahalle Başkanı İbrahim Gürsel’in yerine Fatih Çelik atandı. Turgut Mahalle Başkanlığı’nda ise görev değişimine gidildi. Eski mahalle başkanı Önder Karakaş yerini Şükrü Delikkaya’ya bıraktı.

 

HİZMET YARIŞI DEVAM EDİYOR

Karakaş, devir teslim törenine katılarak yeni mahalle başkanı Şükrü Delikkaya’ya başarı diledi. Bir süredir boş olan Zabıtan Mahalle Başkanlığı’na da Erkan Kaymaz atandı. Son atamaların ardından AKP İzmit İlçe’nin 102 mahalle ve köyde boş temsilciliği kalmadı. İlçe başkanı Ali Korkmaz ve Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Yusuf Yıldız, yeni mahalle başkanlarına başarı diledi.

 

“YOL VAR, YOLSUZLUK YOK”

Gündeme ilişkin açıklama yapan korkmaz, “Belediyelerimiz ve merkezi hükümet her yerde hizmet üretiyor. Fakat çamur atarak siyaset üretmeye çalışan bir zihniyetle karşı karşıyayız. 12 yılda çok şey değişti. Türkiye’de hizmet eden bir yönetim var. Yol olan yerde yolsuzluk olmaz. Cumhuriyet tarihinin en büyük yol çalışmasının gerçekleştiği, köprüler, hastaneler, statlar, okullar yapıldığı bir dönemde, teknolojide bu kadar atılım olurken yolsuzluk olmaz. İzmit’te hizmet gitmeyen, yolu asfaltlanmayan, okulu, camisi, sağlık ocağı eksik tek köy kalmadı” dedi.

 

“BİZ KİMSEYİ KANDIRMIYORUZ”

Korkmaz, MHP'de Ruhi Çavdar'a üzerinde ismi yazılı mezar taşı fotoğrafı gönderilmesi ve CHP'de yerel seçim öncesi meclis üyeliği için yapılan ön seçimde sandık sonuçlarının değiştirilmesine de gönderme yaptı: Korkmaz şöyle konuştu: “Biz siyaset yaparken kimseyi kandırmıyoruz. Tek listeli seçimler yapıyoruz diye bizi eleştiriyorlar. Oysa biz bunu bütün partililerimizin fikrini alarak yapıyoruz. Ne MHP gibi başkan adayı olmak isteyen partilimize mezar taşı göndererek korkutmaya, ne de CHP gibi ön seçim yaptık deyip ardından sandık sonuçlarını değiştirerek kendi partilimizi aldatmaya çalışmıyoruz.”

24 Aralık 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR