Kırımlılar, Ukrayna’da yaşanan olaylara tepkili

  Ukrayna’da yaşanan olayları endişeyle izlediklerini belirten Aracı, “Maalesef Ukrayna’da iç ve dış güçler bu ülkeyi bölme gayreti içine girdi. Kırım...

BÜYÜT

 

Ukrayna’da yaşanan olayları endişeyle izlediklerini belirten Aracı, “Maalesef Ukrayna’da iç ve dış güçler bu ülkeyi bölme gayreti içine girdi. Kırım’da son aylarda gelişen iç olaylar ve son olarak Kırım Özerk Cumhuriyeti Meclis Başkanı Vladimir Konstantinov’ın Rusya’nın başkenti Moskova’da yaptığı açıklamada Kırım’da bağımsızlık ilan edebileceklerini, bu karara karşı çıkılması halinde ise Rusya’dan yardım isteyeceklerini ifade etmesi Kırım üzerine oynanan oyunlar hakkında bilgi veriyor” ifadelerine yer verdi.

“BU SEFER OLDUBİTTİYE

GETİREMEYECEKLER”

Atılan bu adımların Ukrayna Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını ve bütünlüğünü tehlikeye sokacak çalışmalar olduğuna dikkat çeken Aracı, “Gelişen olaylarla ilgili olarak Kırım Tatar Milli Meclisi’nin yaptığı olumlu açıklamaları dikkatle izliyoruz. Soydaşlarımıza karşı haksızlıklar yapılmak istendiği takdirde Türkiye diasporasının tüm Kırım Tatar ve kuruluşları bir araya gelerek duyarlılıklarını tüm dünya kamuoyu önüne kararlı bir şekilde gösterecek. Ukrayna’yı bölerek Kırım’ı Rusya’ya katmak isteyen güçler Kırım’da yaşayan soydaşlarımızın can, mal ve güvenlikleri bir oldubittiye getiremeyecek. Hiçbir unsur o bölgenin asli unsuru olan soydaşlarımıza yeni 18 Mayıs’lar yaşatamayacaktır” dedi.

“YETKİLİLER HAREKETE GEÇMELİ”

Kırım’da yaşananlarla ilgili olarak girişimlerde bulunduklarını ifade eden Aracı, “Başta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olmak üzere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, milletvekilleri, muhalefet partilerine 5 bin mektup göndereceğiz. Bu kurum ve şahıslardan vakit geçirmeksizin gerekli açıklamaları yapmalarını bekliyoruz. Kırım Dernekler Federasyonu ve bağlı dernekler olarak demokratik tepkimizi göstereceğiz” açıklamasında bulundu. 

27 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR