Kocaeli itfaiyecileri kendini savundu

Kocaeli İtfaiyeciler Derneği yazılı açıklamada bulunarak Erzincan’da yaşanan olaylar neticesinde mağdur olan arkadaşları Murat Şimşek’e destek verdi....

BÜYÜTKocaeli İtfaiyeciler Derneği yazılı açıklamada bulunarak Erzincan’da yaşanan olaylar neticesinde mağdur olan arkadaşları Murat Şimşek’e destek verdi. Dernek şu açıklamada bulundu; Bizler kahraman değil suçluymuşuz.Ser’de hep yangın dumanı değil biber gazı yemek de varmış.Olsun bunlar oldu diye biz işimize küsecek, mesleğimizden vazgeçecek değiliz. Kendini bilmez birileri tarafından yapılan müdahale için de tüm emniyet teşkilatını suçlayacak değiliz. Anlamadığımız, anlamak için çok uğraştığımız fakat bir türlü izahına varamadığımız konu; yangın söndüren üniformalı bir kamu görevlisi, başka bir kamu görevlisi tarafından neden ve niçin tartaklanır.
“7-8 POLİS NASIL ÇULLANIR”
Hadi tartaklandı diyelim bölgede ki tüm polis kuvvetleri olay yerine nasıl toplatılır. Hadi toplatıldı diyelim üzerinde resmi üniforması olan bir devlet görevlisinin üzerine nasıl bir anlayışla 7-8 polis çullanır? Hadi tartaklandı, çullandı diyelim bunları sineye çekelim ama nasıl bir zihniyet veyahut da emir ile üniforması üzerinde olduğu halde elleri arkadan kelepçelenir? Bütün bunlar yetmezmiş gibi olay yerinde oluşan kasvetli havayı dağıtmak için olsa gerek oda spreyi sıkar gibi biber gazı nasıl sıkılır?

“MUAMELE HİÇ HOŞ DEĞİL”
En zor zamanlarda vatandaşın yanında olan, görevi “kurtarmak” olan itfaiyecilere Erzincan Polisi tarafından yapılan muamele hiç hoş değildir. Yaşanan olayla ilgili saygısız ve fütursuzca davranan polisleri kınıyoruz. Olaya maruz kalan meslektaşımız Murat ŞİMŞEK’E ve tüm itfaiyecilere geçmiş olsun diyoruz. Erzincan Valiliği tarafından başlatılan soruşturmanın adil bir şekilde yürütülerek sonuca varmasını temenni ediyoruz ve olayın takipçisi olacağımızı bildiriyoruz. Tüm kamuoyuna saygıyla duyurulur.

12 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR