AKP İl Başkanı Mahmut Civelek CHP umduğunu bulamadı

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek CHP'nin önceki gün perşembe pazarı alanında gerçekleştirdiği miting için CHP'liler beklediklerini bulamadılar açıklaması...

BÜYÜT

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek CHP'nin önceki gün perşembe pazarı alanında gerçekleştirdiği miting için CHP'liler beklediklerini bulamadılar açıklamasında bulundu.

KURT'UN ADI STATTA YAŞATILACAK
AKP il yönetim kurulu toplantısı parti binasında yapıldı. Seçim çalışmalarından dolayı erken saate kaydırılan toplantı sonrası Kocaeli Alaattin Kurt Hizmet Derneği, İl Başkanı Civelek'i makamında ziyaret etti. Bunun bir iade-i ziyaret olduğunu söyleyen Civelek Alaattin ağabeyimizin yaptığı hizmetlere ve kendisine sahip çıkanları tebrik ediyorum. Gebze Stadı'na onun adının verilmesini istediğinizi söylemiştiniz. Biz de aynı gün bakanımız, büyükşehir belediye başkanımız ve milletvekillerimizle irtibat kurarak bu konuyu aynı gün istişare ettik ve ağabeyimizin adını stada vermek bize nasip oldu açıklamasında bulundu. Dernek Başkanı Tahmiran Yıldırım ise Civelek'e isteklerinin yerine getirilmiş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. 1972 yılında Türkiye güreş şampiyonu olan Alaattin Kurt, ayrıca DYP Kocaeli eski Milletvekilliği yapmış ve 17 Ağustos 1999 depreminde hayatını yitirmişti.

MUHALEFLERE ÖVGÜ
Ziyaret sonrasında Kocaeli'deki siyasi partilerin seçim çalışmalarında nezaket olduğunun altını çizen Mahmut Civelek sözlerini şu şekilde sürdürdü: Vali Bey'le birlikte seçim çalışmalarının sağlıklı yürütülmesi konusunda bir toplantı yapmıştık. Görüyorum ki özellikle büyük partiler, yani muhalefetler bu toplantıda alınan kararlara özen gösteriyor. Eski gibi sen bayrağını şuraya astın vb. tartışmalar yaşanmıyor diye konuştu. Muhalif partilerin il başkanları il de görüştüğünü belirten il başkanı Civelek, özellikle Kocaeli'deki partilerin il başkanları arasında güzel diyaloglar olduğunu ve bu durumun teşkilatlara da yansıdığını belirtti.

MUHAFETLER İLGİ GÖRMÜYOR ÇÜNKÜ...
Açıklamalarına devam eden Mahmut Civelek diğer partilerin seçim mitingleri ile AK Parti'nin mitingini karşılaştırarak Biz mitingdeki hedefimize ulaştık. Ama diğer partiler bunu başaramadı. Halkımız da AK Parti iktidarına inanıyor ve bu yüzden de diğer siyasi partilerin mitinglerine ilgi göstermiyor diye konuştu.

YASAKLARA KADAR ÇALIŞMALARA DEVAM
Ardından seçim çalışmaları hakkında bilgi veren Civelek, milletvekili adayları ile son toplantılarını yaptıklarını ve seçime kadar gece 00:00- 01:00'e kadar sürecek programlarını belirlediklerini söyledi. Civelek ev ve saha çalışmalarının yanı sıra mahalle mitinglerinin de cuma günü akşamına kadar süreceğini belirtti. Dün akşam saat 22:00'da Gölcük mitingini gerçekleştiren AK Parti, bugün 21:00de Kozluk mitingini ve yarın da yine saat 21:00'da Bekirpaşa mitingini yapacak.

CHP MİTİNGİ DEĞERLENDİRMESİ
Ziyaretin ardından seçim çalışmaları hakkında bilgi veren ve gündemi değerlendiren İl Başkanı Mahmut Civelek CHP mitingini değerlendirerek Seçim döneminde her parti belli çalışmalar yapıyor. Başarılı çalışmalar bizi her zaman sevindirir. Fakat CHP' liler mitingde beklediklerini bulamadılar. Önemli olan kimsenin burnu kanamadan mitingin yapılmış olmasıdır dedi. Civelek ayrıca AK Parti binasına kadar uzanan CHP'nin bayrak süslemelerini beğendiğini ifade etti.

08 Haziran 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR