Oda ile dernek karşı karşıya geldi

İstanbul Emlakçılar Odası İkinci Başkanı Nizamettin Aşa’nın Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Ahmet Pekin’i emek hırsızlığı ile itham etmesi salonda b...

İstanbul Emlakçılar Odası İkinci Başkanı Nizamettin Aşa’nın Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Ahmet Pekin’i emek hırsızlığı ile itham etmesi salonda bulunan bir kişinin tepkisine neden oldu. Salonda bulunanlar alkışlarıyla Aşa’ya destek verdiler.

 

 

KEMDER Başkanı Alpay Hacıoğlu’nun dernek başkanlığına gelmesi sonrasında oda kurulması noktasında ciddi çalışmalar yapılmaya başlanmıştı. 2013 yılında Karma Oda olarak bilinen Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı seçimleri yapılmıştı. Bu seçimlerde mevcut başkan Kadir Durmuş yeniden başkanlığa aday olurken karşısına KEMDER Başkanı Alpay Hacıoğlu aday olarak çıktı.

 

ice1-006.jpg

 

DURMUŞ YENİNDEN SEÇİLDİ

Kongreye yaklaşıldığı zaman Bilal Karaosmanoğlu başkanlığa aday olduğunu açıklamıştı. Yapılan seçimlerde Kadir Durmuş yeniden oda başkanlığına seçildi. Bu olay geçmişte kaldığı düşünüldüğü zaman ise KEMDER Başkanı Alpay Hacıoğlu oda kurma çalışmalarına ağırlık verdi. Yapılan çalışmalarda 500 üyenin oda kurmasında yeterli sayı olacağından Hacıoğlu ekibiyle birlikte bu sayıya ulaşmayı başardı.

 

ice2-004.jpg

 

DURMUŞ’TAN PEKİN’E DESTEK

Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Ahmet Pekin, Kemal Kaya tarafından oluşturulan Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yönetiminde Ahmet Pekin kendisine yer buldu. Aynı yönetimde Kadir Durmuş’ta yer aldı. Emlakçılar Odası’nın kurulması aşamasında açık destek veren Kadir Durmuş, Ahmet Pekin’e destek verdi.

 

YETKİ ALDILAR

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na birkaç saat öncesinde oda kurma dilekçesini veren Ahmet Pekin yetkiyi aldı. 30 Aralık 2015 tarihinde alınan yetki ile KEMDER ile Ahmet Pekin arasında ipler gerilmeye başlandı. Pekin ve ekibi tarafından yapılan çalışmalar neticesinde Kocaeli Emlakçılar Odası’nın kurulması sağlandı. Pekin, bir ay önce dernek üyelerine yemek verdi. Verilen yemeğe KEMDER Başkanı Alpay Hacıoğlu ekibiyle birlikte geniş bir katılım sağladı.

 

PEKİN KATILMADI

KEMDER Başkanı Alpay Hacıoğlu ve yönetim kurulu tarafından Ramazan ayı münasebetiyle Antikkapı’da düzenlenen iftar yemeğine Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Ahmet Pekin davet edilmesine karşın katılmaması dikkat çekti. Bu durum dernek üyelerinin moralini bozdu.      

 

GENİŞ KATILIM

Kocaeli Emlakçılar Derneği (KEM-DER) Antikkapı Restoran’da üyeleriyle iftar programı düzenledi. Başkan Alpay Hacıoğlu ev sahipliğinde gerçekleşen programa MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Tapu Kadastro Genel Müdür Yardımcı Şıh Ahmet Karapınar, İstanbul Emlakçılar Odası İkinci Başkanı Nizamettin Aşa ve dernek üyeleri katıldı. Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Ahmet Pekin ise iftarda yer almadı.

 

SİZLERİN DESTEĞİ

İftar yemeğinde konuşma yapan KEMDER Başkanı Alpay Hacıoğlu, bir ay önce kadar Emlakçılar Odası’nın tanıtımı ve kurulması için bir araya geldiklerini söyledi. Hacıoğlu, “Bu mutlulukla hepinizle gurur duyuyorum. Bundan sonra ki süreçte kurulacak olan oda ile sizlerin desteği ve katkılarıyla bir üst kademeye geçeceğiz. Sizler için yapılanları izleyeceksiniz” dedi.

 

KUTSAL MESLEK

Ardından söz alan MHP İl Başkanı Ünlü ise “Bizler emlakçılar o kadar kutsal bir mesleğe sahibiz ki sorumluluklarımızın bilinciyle milletimize ve ülkemize hizmet veriyoruz. Emlak sektörünün daha iyi hizmet anlayışıyla yapılmasını arzu ediyorum. Yapılan çalışmaların desteği ve takipçisi olacağımıza söz veriyorum” açıklamasında bulundu.

 

İFTAR YEMEĞİNDE GERİLİM YAŞANDI

İstanbul Emlakçılar Odası İkinci Başkanı Nizamettin Aşa ise, iftar yemeğinde Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Ahmet Pekin’e yüklendi. Aşa, “Kocaeli’de oda kurulması noktasında ayak oyunları döndü. Bu emekse o emek hırsızının burada olmasını isterdim. Ben adaletten haktan yanayım. Yıllarca biz onun için mücadele ettik. Bizim hayatımız hak ve mücadeleyle geçti” derken, bir emlakçı yapılan konuşmaya itiraz ederek o burada olsaydı bu şekilde konuşabilirmiydiniz karşılığını verdi. Aşa ise “Burada olsaydı yine söylerdim. Ben adaletten yanayım” derken, davetli kişi “yuh” diyerek tepkisini dile getirdi. Salonda bulunanlar İstanbul Emlakçılar Odası İkinci Başkanı Nizamettin Aşa’yı alkışlardılar.

Serkan BORLAK

15 Haziran 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR