Çocukların da hakları var

Halen Yenişehir Mahallesi’nde faaliyette olan okulda hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında çocuklara eğitimler veriliyor. Yetkililer, geçen yıl iç...

BÜYÜT

Halen Yenişehir Mahallesi’nde faaliyette olan okulda hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında çocuklara eğitimler veriliyor.

Yetkililer, geçen yıl içinde 6057 çocuğa eğitim verildiğini belirterek”  Belediye Başkanımızın çocuk doktoru olması ve çocuklara büyük önem vermesi neticesinde yaklaşık 5 yıl önce Türkiye’de ilk kez İzmit’te Çocuk Hakları Masası kuruldu. Daha sonra bunu Çocuk Hakları Okuluna dönüştürdük” dediler.

 

TÜRKİYE’DE İMZALADI

Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’nin tarihte en geniş kabul gören insan hakları belgesi olduğunu da söyleyen İzmit Belediyesi yetkilileri “20 Kasım 1989 tarihinde onaylanan bu sözleşme sayesinde artık çocukların hakları yasalarca da tanınmaktadır. Türkiye’de Çocuk Haklarına Dair Sözleşmeyi 1990 yılında imzalamıştır Sözleşme, nerede doğduklarına, kim olduklarına; cinsiyetlerine, dinlerine ya da sosyal kökenlerine bakılmaksızın bütün çocukların haklarını tanımlamaktadır. Yaşama hakkı, eksiksiz biçimde gelişme hakkı, zararlı etkilerden, istismar ve sömürüden korunma hakkı, aile, kültür ve sosyal yaşama eksiksiz katılma hakları çocuklar için olmazsa olmazlardandır” şeklinde konuştular.

25 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR