Tarhan, Gebze’de yapılmayan sınavları TBMM gündemine taşıdı

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yanıtlanması istemi ile bir soru önergesi veren Tahsin Tarhan, “Özellikle ulaşımda sorunlar yaşanıyor. Bazı vatand...

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yanıtlanması istemi ile bir soru önergesi veren Tahsin Tarhan,

“Özellikle ulaşımda sorunlar yaşanıyor. Bazı vatandaşlarımız sınava yetişemediği için hak kaybı da yaşamış. Bu nedenle sınavların tamamının neden Gebze’de yapılmadığını öğrenmek istiyoruz. Tüm sınavların Gebze’de yapılması hem Gebze’de yaşayan yurttaşlarımıza bir rahatlık sağlayacaktır, hem de Kocaeli’ndeki yoğunluk azalmış olacaktır” dedi.

 

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan önergesinde şu soruların yanıtlanmasını istedi;

-ÖSYM tarafından yapılan sınavlar hangileridir?

-Bu sınavlar Türkiye genelinde kaç il ve ilçede yapılmaktadır?

-Sınavların yapılacağı il ya da ilçe merkezleri hangi kriterler göz önünde bulundurularak kim tarafından belirlenmektedir?

-Kocaeli’nin Gebze İlçesi’nde ÖSYM’nin görev ve yetki alanında olan hangi sınavlar yapılmaktadır?

-ÖSYM Merkez ya da Gebze Sınav Koordinatörlüğü’ne bu konu ile ilgili olarak şimdiye kadar iletilen bir şikayet bulunmakta mıdır?

-Eğer iletilmiş bir şikayet varsa, vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi için nasıl bir çözüm yolu planlanmaktadır?

13 Eylül 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR