İzmitliler Orta Avrupa turunda

Kafile Başkanlığını Ziraat Mühendisi Hasan Uzunhasanoğlu'nun yapacağı Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Avusturya seyahati, 11 Eylül Perşembe...

BÜYÜT

Kafile Başkanlığını Ziraat Mühendisi Hasan Uzunhasanoğlu'nun yapacağı Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Avusturya seyahati, 11 Eylül Perşembe günü Sabah saat 08:00 de Sabiha Gökçen Havalimanından Budapeşte’ye uçuş ile başlayacak ve 16 Eylül 2014  Salı günü Prag-İstanbul dönüşü ile tamamlanacaktır.

 

5 GECE 6 GÜN

Macaristan da; Budapeşte, Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Parlamento Binası, Kahramanlar Meydanı, Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi, şehri ve Esztergom Katedrali, Tuna nehri kenarındaki köyler ve kasabalar ile Visegrad Kasabası ve Szentendre Artistler Köyü gezilecek, Slovakya’nın başkenti Bratislava turunda; Tuna’nın incisi Bratislava nehir kıyıları,1529 da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi, St. Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Palace, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina Bratislava şehir turu Bratislava gezisi sonrası Viyana’da; Opera, Üniversite, Parlamento Binası, Tiyatro, Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi görülecek. Prag’ta; Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Kalesi, St. Vitus Katedrali, dünyaca ünlü yazar Kafka’nın Evi, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi,  Kaplıcaları ile ünlü ve aynı zamanda Çek Cumhuriyetin tarihi şirin kasabalarından birisi Karlıvy Vary gezilip, görülecektir.

 

GEZİ KAFİLESİ

İTÜ Öğretim üyesi Prof. Dr. Mesut Gür, BBP Kocaeli İl Başkanı Serhat Duyar, Dr. Ayşe Zeynep Turan, Mali Müşavir Ahsen Okyar, İşadamı Necati Pilavcı, Makine Mühendisi Çetin Mut,  Dr. Hasan Dermenci, Endüstri Mühendisi Mustafa Toka, İşadamı Şükrü Bayram, Ecz. Fatma Uğur, Makine Mühendisi Ömer Öztürk, Tarihçi Haşim Uzunhasanoğlu, emekli Bankacı Gülyar Arslan, Dr. İsmail Çapçı, Harita Mühendisi Ali Kahraman, Tekstilci İşadamı Samet Duyar, Kültür Dershanesi sahibi Ali Aydemir, Danışman Mesut Uğur, Dr. Oktay Taşolar,  İşadamı Yusuf Sancak ve eşleri altı gün sürecek olan orta Avrupa ülkeleri gezi kafilesinde yer alacaktır.

10 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR