Öğrenciler Dikkat! YGS başvuruları başladı!

Üniversiteye hazırlanan yüz binlerce üniversite adayı YGS’den baraj puanını geçip veyahut iyi bir puan ile LYS’ye girmeye hak kazanmak için ter dökec...

Üniversiteye hazırlanan yüz binlerce üniversite adayı YGS’den baraj puanını geçip veyahut iyi bir puan ile LYS’ye girmeye hak kazanmak için ter dökecek.

 

SON GÜN 20 OCAK

Adayların YGS sınavına başvurusu iki aşamadan oluşuyor. Üniversite adayları başvuru işlemleri için ilk olarak ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi sayfasına girip istenilen bilgileri ve onay kodunu sisteme girerek ardından başvurunun tamamlanması için sınava giriş ücretinin yatırılması gerekiyor. ÖSYM’nin resmi sitesinde yer alan bilgilere göre öğrencilerin internet üzerinden yapacakları sınav başvuru tarihi 20 Ocak saat 23.59’da son bulacak. YGS harcının son günü ise 21 Ocak olarak belirlendi.

 

ÖSYM, UYARDI!

İnternet üzerinden başvuru yapmak isteyen adaylar https://ais.osym.gov.tr adresinden başvurularını yapabilirler. Bir ortaöğretim kurumunda eğitime devam eden son sınıf öğrencisi adaylar kendi okullarından kayıtlarını yapabilirler. ÖSYM, başvuru işlemlerinin sonucunda başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü edinilmesini ve özenle saklanılmasını konusunda adaylara uyarı yaptı. Geçtiğimiz günlerde açıklanan ve 140’tan 150’ye çıkarılan baraj puanının ise öğrencileri fazla zorlamaması bekleniyor.

 

GEREKLİ BELGELER

ÖSYM, Aday El Rehberi kılavuzunda başvuru sırasında gerekli olan belgeleri ve dikkat edilmesi gereken hususları açıkladı: “Başvuru merkezi görevlisinin bilgilerinizi ve fotoğrafınızı elektronik ortama aktardıktan sonra size vereceği Aday Başvuru Formu çıktısını dikkatle kontrol ediniz ve imzalayarak görevliye veriniz. Başvuru merkezince onaylanmış bu formu özenle saklayınız. Başvurunuz tamamlandıktan sonra ortaya çıkabilecek yanlışlıktan veya eksiklikten sorumlu olduğunuzu unutmayınız.

 

BAŞVURU BİTTİKTEN SONRA…

Başvuru sırasında her adaya şifre verilir. Bu şifre adayın kendisine özgüdür.Başvuru bittikten sonra Aday İşlemleri Sistemi’ne (https://ais.osym.gov.tr) girerek bu şifreyi sadece kendisinin bildiği ve başkası ile paylaşmayacağı bir şifre ile değiştirilmeli. Adayların, ÖSYM ile her türlü işlemleri T.C. Kimlik Numarası ve bu şifre üzerinden gerçekleştirildiğinden, size özgü olan bu şifrenin bir başkası tarafından kötü amaçlı kullanılabileceğini unutmayınız.

 

KONTROL EDİNİZ

İşlemleriniz tamamlandıktan sonra Aday İşlemleri Sistemi’ne girerek bilgilerinizi mutlaka kontrol ediniz. Eksik veya değiştirilmesi gereken bilgileriniz var ve bu değişikliğin yapılmasına sistem tarafından izin veriliyor ise değişikliği yapabilirsiniz” Buket SEZER

05 Ocak 2016 Kocaeli- Eğitim


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR