Yeşil İzmit için bir dikili ağacın olsun!

Orman İşletme Müdürlüğü ile işbirliğine giden İzmit Belediyesi, ‘Yeşil İzmit için sizin de bir dikili ağacınız olsun’ sloganıyla 10 yılda 250 bin ağac...

BÜYÜTOrman İşletme Müdürlüğü ile işbirliğine giden İzmit Belediyesi, ‘Yeşil İzmit için sizin de bir dikili ağacınız olsun’ sloganıyla 10 yılda 250 bin ağacı şehrimize kazandırmayı amaçlıyor


İzmit Belediyesi, “ Yeşil İzmit için bir dikili ağacın olsun” kampanyası başlattı. Kampanyanın başlatılmasıyla ilgili olarak İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya İzmit Orman İşletme Müdürü Mümtaz Aydın, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Öztürk, Park ve Bahçeler Müdürü Hakan Yıldız, Orman İşletme Müdürlüğü şefi İlker Özoğlu da katıldı.

YEŞİL İZMİT İÇİN

İzmit Belediye Başkanı Doğan geçen 5 yıl içinde yaklaşık 25 bin adet fidan dikildiğini belirterek başladığı konuşmasında” İzmit’i biz emanet aldık. Hedefimiz emanet aldığımız kentimizi daha yeşil, daha yaşanabilir, sağlıklı, estetik bir kent olarak teslim etmektir” dedi. Yeşil İzmit için dikili bir ağacın olsun diyerek kampanyayı başlatan Doğan” Geçen 4,5 yıl içinde 24 bin 48 adet fidan diktik. Hedefimiz ağaç dikme sezonu sonuna kadar bu sayıyı en az 50’bine çıkarmaktır. Orman İşletme Müdürlüğümüz ile birlikte bu hedefe ulaşacağımıza inancımız sonsuzdur” şeklinde konuştu.

20 BİN ÜCRETSİZ FİDAN DAĞITILACAK

Kampanya ile ilgili bilgiler de veren Doğan” Bir taraftan fidan dikeceğiz bir taraftan da halkımıza ücretsiz fidan dağıtımı yapacağız. Alikahya Fatih Mahallesi’nde Arızlı Ağaköy’deki yanan alanda , Gündoğdu bölgesinde fidan dikimlerimiz olacak Alikahya’daki 5399 metrekarelik alanda 22 Aralık Pazar günü, Arızlı Ağaköy’deki yanan 75 bin metrekarelik alanda 5 bin adet fidanın dikimini 30 Aralık’ta öğrencilerimiz ile birlikte gerçekleştireceğiz.

ÇOCUKLARLA BİRLİKTE DİKİN

Ayrıca, Belsa yanında, Cumhuriyet Çocuk Parkı’nda, Fevziye Parkı’nda, Üçyol’da, Yahya Kaptan Arastapark’ta, Kuruçeşme’de, Akmeşe’de, Carrefour, NCtiy ve Outlet alış veriş merkezlerinde de kurulacak stantlarda halkımıza 20 bin adet çam fidanı ücretsiz dağıtılacak. Ailelerden ricam dağıtılan bu fidanları lütfen çocuklarıyla birlikte diksinler. Eğer kampanyanın içinde çocuklarımız da olursa çok daha anlam kazanır” dedi.

HEDEF 2023’E KADAR 250 BİN FİDAN

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, startını verdikleri Yeşil İzmit için dikili bir ağacın olsun kampanyasını 2023 yılına kadar sürdürmeyi hedeflediklerini, bu süre içinde en az 250 bin fidan dikmek istediklerini de söyledi. Doğan, basın toplantısında 19.yüzyılın ikinci yarsında İzmit Mutasarrıfı (valisi) olarak görev yapan Sırrı Paşa’nın hayatını anlatacak bir proje üzerinde çalıştıklarını da ifade ederek” Bizler de Sırrı Paşa gibi İzmit’i daha da yeşil hale getirmek istiyoruz” şeklinde konuştu. Başkan Doğan, kampanyanın startını gazetecilere fidan dağıtarak başlattı.

20 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR